Якщо вам часто потрібно читати текст з комп’ютера, то напевно ваші очі втомлюються. Зараз ви дізнаєтеся про те, як можна полегшити собі життя. У цій статті я вам розповім про цікавій програмі язиката хвеська, яка здатна вимовити текст голосом. Тут же ви зможете скачати програму Балаболка, дізнатися її можливості і отримати російські голоси для свого комп’ютера.Це вам теж може бути цікаво:

  • Як читати вголос за допомогою браузера Edge

Завантажити програму Балаболка

Для багатьох ця програма виконує велику місію, а насправді вона виявляється дуже маленькою і простий. Скачайте її по посиланню нижче.

Балаболка

  • Операційна система: Windows XP, Vista, 7, 8, 10;
  • Мова: російська;
  • Розробник: Ілля Морозов.

Завантажити зараз!459 Завантаження

Балаболка вміє читати текст і вимовляти його голосом. У функції програми входить читання текстових файлів різних форматів, буфера обміну, крім того вона вміє створювати аудіофайли з прочитаних текстів і багато іншого. Програма безкоштовна і російською мовою. Завантажити програму Балаболка рекомендується сліпим і слабозрячим людям, а також вона зручна для тих, хто змушений довго читати з монітора.

Спочатку вам потрібно завантажити програму Балаболка, а потім провести інсталяцію з настановного файлу. Після цього ви можете запустити її. У програми дуже простий і інтелектуально зрозумілий інтерфейс.

Ось невеликий відео огляд програми.

Верхнє меню являє собою панель управління. З головного тут присутні кнопки для запуску і зупинки читання, а також встановлення відтворення на паузу. Крім того, є кнопки для відкриття файлів та їх збереження.

Нижче є панель управління для вибору технології відтворення (тут я рекомендую використовувати SAPI 5). Також тут можна вибрати, яким голосом треба відтворювати текст.


Текст можна відтворювати тільки тим голосом, який вже встановлений на комп’ютері. Якщо ви вирішили завантажити програму Балаболка для читання російських текстів, і у вас в комп’ютері немає російського голоси, то вам потрібно окремо завантажити його.

Встановлені на комп’ютері голосу можна побачити в списку програми Балаболка. Якщо там немає російської, то скачайте і встановіть на комп’ютер. Після цього перезапустіть Балаболку. Голос повинен з’явитися в списку встановлених в інтерфейсі програми. Виберіть його, щоб використовувати.

Завантажити деякі голоси можна у наступних розробників: eSpeak text to speech, Acapela Group, Microsoft. Ці розробники дають російські голоси, жіночі і чоловічі. Вони безкоштовні. Існують ще платні. Є й інші джерела, що можете самі собі погуглити.

Далі в програмі є елементи керування голосом. Можна настроїти швидкість вимови, тембр і гучність.

Потім йде велике текстове поле, куди можна вставити скопійований текст або написати його власноруч. Тут же з’являється текст, який був відкритий в Балаболка. Цей текст і буде вимовлятися голосом.