У наші дні у продажу є величезна кількість різних SSD-дисків. Щорічно виробники випускають накопичувачі зі все більшим об’ємом пам’яті, із-за чого падають ціни на попередні моделі. Однак SSD-диски сильно відстає за популярністю від HDD-накопичувачів.

Чому ми користуємося HDD

Вся справа в тому, що SSD-накопичувачі не мають великою ємністю і коштують дуже дорого в порівнянні із звичайними HDD-вінчестерами.


Фотографія SSD компанії Samsung

Тому більшість сучасних користувачів обмежуються традиційними HDD-накопичувачами. Важливу роль SSD-диск грає в ноутбуках. Встановивши його, користувач виграє не тільки в продуктивності, але і в енергозбереженні.

В недалекому майбутньому експерти прогнозують SSD-дисків успіх і вважають, що вони повністю витіснять з ринку HDD-вінчестери. Станеться це, коли їх вартість і обсяг пам’яті стануть практично рівними. Адже переваг над механічними жорсткими дисками у SSD-накопичувачів знайдеться достатньо. Кожен користувач SSD-диска вже переконався у зручності та якості.

Переваги SSD перед HDD

  • Головним достоїнством SSD-дисків є висока швидкість читання і запису, що у свою чергу сильно впливає на швидкість роботи вашого пк. Замінивши свій HDD на SSD, ви отримаєте приріст в продуктивності вашого ПК від 20% до 40%. Ви граєте в ігри, дивіться фільми або скачуєте файли по мережі – замінивши свій жорсткий диск на сучасний SSD накопичувач, Ви відразу відчуєте збільшення швидкості і підвищення продуктивності.
  • Низьке енергоспоживання і невеликі габарити. Крім того, ці накопичувачі відрізняються низьким енергоспоживанням, безшумністю і невеликими габаритами. Стандартний форм-фактор для SSD – накопичувачів – 2,5″, тоді як для HDD частіше зустрічається розмір 3,5″ (звичайно, є HDD 2,5″ для ноутбуків, але їх ціна вище).
  • Висока надійність. А відсутність рухомих механічних частин зменшує кількість ймовірних поломок. Цим і пояснюється назва накопичувача SSD – “solid-state drive” або “твердотільний накопичувач”.
  • Низький рівень шуму. Тут все просто. Повна відсутність рухомих частин в твердотільному накопичувачі забезпечує нульовий рівень шуму під час роботи пристрою і спокійніше для Ваших нервів. З встановленим SSD набагато приємніше спати при включеному комп’ютері, оскільки немає звуків, які видають обертаються пластини звичайного жорсткого диска і рух прочитуючих головок, а низьке енергоспоживання і, відповідно, тепловиділення також дозволить комп’ютеру знизити швидкість роботи кулерів, що знову позначиться на зменшенні рівня шуму.

Словом, куди не глянь, з SSD Ви скрізь в плюсі.

Як заощадити при покупці SSD

При складанні комп’ютера можна заощадити трохи грошей, наприклад, на процесорі, пожертвувавши частотою, і купити SSD-диск об’ємом пам’яті 60 ГБ. За відносно невеликі гроші ви отримали б можливість всю ту масу переваг, про які розповідається в цьому матеріалі. Практика показала, що ніщо – ні установка наступної версії процесора, ні апгрейд оперативної пам’яті, не дає такого радикального і помітного збільшення швидкості завантаження операційної системи і запуску програм. Ми усуваємо найвужче місце всієї системи – коли комп’ютер “чекає” дані з жорсткого диска.

Якщо ви до цих пір жодного разу не використовували SSD-диски, то можете сміливо купувати його і переконатися в перевазі над HDD-накопичувачами.

Можна обходитися одними лише SSD-дисками

Можна, але тоді доведеться розщедритися, щоб отримати достатній для зберігання обсяг або купити декілька SSD. Тому, не варто зовсім забути про HDD-вінчестерах. Адже просто для зберігання файлів найкраще підійдуть саме вони.

Відмінним варіантом при складанні ПК є установка одночасно двох видів жорстких дисків. На SSD-накопичувачі буде встановлена операційна система та всі необхідні програми. А HDD – диск буде служити для зберігання відео, аудіо, зображень, ігор і документів.

Джерело: http:///