Главі intel патріку гелсінгеру (patrick gelsinger) подобається міркувати про неминучість консолідації в напівпровідниковій галузі, хоча він в інтересах бізнесу і не говорить про те, які саме компанії готовий купувати процесорний гігант. Він лише демонструє наявність подібних намірів, ухиляючись від прямої відповіді на питання про подальшу долю globalfoundries.

Джерело зображення: reuters

Вже вдруге за невеликий період генеральний директор intel заявив, що галузь очікує консолідація, як зазначає the wall street journal. Він додав, що»даний тренд збережеться, і ми виступимо в ролі консолідатора”. За словами гелсінгера «” угоди з поглинання зводять зацікавлених продавців і покупців», і він готовий виступати в ролі останнього.

На керівних постах в emc і vmware патрік гелсінгер брав участь у підготовці приблизно сотні угод по злиттю і поглинанню, тому подібний досвід він готовий перенести і в intel. Економіка сучасного виробництва чіпів підвищує ймовірність укладення угод з поглинання компаній, як підкреслив глава intel в інтерв’ю wsj. Необхідні для освоєння сучасних технологій витрати неухильно зростають, і дрібні гравці просто не можуть собі їх дозволити. Ще п’ятнадцять років тому на ринку були присутні більше десяти компаній, що пропонували сучасну літографію, а тепер їх кількість скоротилася буквально до трьох.

Будівництво сучасного підприємства вимагає до $10 млрд. Сама intel найближчим часом вкладе $23,5 млрд у будівництво нових підприємств в арізоні і реконструкцію підприємства в нью-мексико, а в орегоні завершується розширення виробничої лінії за $3 млрд. До кінця року компанія повинна визначитися з місцем будівництва нових підприємств в сша і європі. Гелсінгер при обговоренні планів з розширення згадує і китай, де у компанії є підприємство з тестування та пакування чіпів. Доходи intel на чверть залежать від китайського ринку, тому даному регіону потрібно приділяти увагу.

Гелсінгер визнав, що нестача компонентів викликає зростання витрат компаній в напівпровідниковому секторі, і поки intel вдається переносити це зростання на вартість продукції лише частково. В окремих випадках дефіцит компонентів на ринку дозволяє компаніям зосередитися на продажу більш прибуткових видів продукції, що призводить до збільшення їх прибутку. Дефіцит навряд чи вдасться перемогти до 2023 року, як підкреслює глава intel, а тому зараз з’являється можливість збільшити обсяги поставок дуже радує керівництво компанії.