З документів, витік яких допустила компанія gigabyte, стали відомі подробиці про наступне покоління ryzen threadripper, яке повинно прийти на зміну сімейству threadripper 3000. Майбутні процесори для робочих станцій фігурують в документації під кодовим ім’ям chagall, і судячи з усього, їх поява на ринку відбудеться в недалекому майбутньому.

Документація описує, що процесори chagall підходять до тих же самим процесорним роз’ємів (strx4 і swrx8), що і їх попередники, представники серії threadripper 3000, і володіють максимально 64 обчислювальними ядрами. Таким чином перевага майбутніх threadripper буде спиратися головним чином на переваги покладеної в їх основу мікроархітектури zen 3, яка володіє більш високим показником ipc (число виконуваних за такт інструкцій), якщо порівнювати з zen 2, яку використовують актуальні моделі threadripper.

Старші представники сімейства chagall отримають збільшені межі по споживаному струму, але це стосується лише 64-ядерних моделей. У той час як максимальний струм для threadripper 3990x і pro 3995wx обмежується значенням 215 а, їх 64-ядерні послідовники сімейства chagall в межах паспортних специфікацій зможуть отримувати від материнської плати до 240 а. Цікаво, що тепловий пакет при цьому змін не зазнає – він залишиться рівним 280 вт. Залишаться незмінними і обмеження по струму для інших моделей threadripper наступного покоління з числом ядер до 32 включно.

Як і у випадку з процесорами threadripper 3000, сімейство chagall розділиться на два підкласу: процесори threadripper для сокета strx4 c чотирьохканальним контролером пам’яті і процесори threadripper pro для сокета swrx8 з восьмиканальним контролером пам’яті.

Передбачається, що процесори chagall вийдуть пізньої осені в серії threadripper 5000. У серію увійдуть модифікації з 16, 24, 32 і 64 ядрами.