Mozilla додала функцію автоматичного вивантаження вкладок у firefox nightly для windows. Це повинно поліпшити ситуацію з нестачею пам’яті при використанні браузера. Розробка цієї функції почалася більше 10 років тому, але розробники ніколи не додавали її в mozilla, оскільки кілька разів виявляли помилки. Функція автоматичного вивантаження вкладок тепер є частиною firefox nightly 93, і, схоже, незабаром вона з’явиться в стабільній версії браузера для windows, реліз якої запланований в цьому році.

Основна мета нової функції — зменшити кількість збоїв в firefox, викликаних нестачею пам’яті, які часто трапляються з цим браузером. Щоб звільнити пам’ять, firefox вибирає вкладки, грунтуючись на таких факторах, як час останньої активності, кількість задіяної пам’яті та інше. При цьому алгоритм виключає закріплені вкладки, вкладки, що використовують webrtc, а також ті, на яких відтворюється аудіо або відео.

Користувачі firefox можуть відкрити сторінку about: unloads, щоб перевірити черговість вивантаження вкладок, коли обсяг пам’яті досягне певних порогових значень. На сторінці є кнопка “вивантажити”, яка дозволяє зробити це вручну. Вивантажені вкладки залишаються видимими в адресному рядку браузера. При переході на них сторінки перезавантажуються.

Функцію вивантаження вкладок виконують і розширення, основна мета яких-звільнити оперативну пам’ять комп’ютера. Вбудована функція теж звільняє пам’ять, але її головне завдання — зменшити кількість збоїв. У компанії відзначають, що системи з 8 гб озу або навіть менше повинні максимально ефективно використовувати цю функцію.