Російський виробник інноваційних рішень в області зберігання даних і віртуалізації «аеродиск» оголосив про завершення розробки нової системи зберігання даних класу hi-end в рамках продуктової лінійки сгд «схід».

Серія “аеродиск схід «побудована на вітчизняних процесорах»ельбрус”. У неї входять чотири моделі сгд загального призначення, повністю розроблені і вироблені в росії. Рішення володіють всією функціональністю по aerodisk a-core: в них реалізовані висока доступність на рівні “п’яти дев’яток”, розумні авто-снепшоти, реплікація, тонкі томи, профілі для додатків, файловий і блоковий доступ, компресія і дедуплікація.

Однак їх можливості обмежені вирішенням бізнес-завдань середнього рівня продуктивності, так як саме на це розраховані можливості класичної архітектури продуктів і процесора «ельбрус 8с». Щоб можна було працювати з високорівневими інтенсивними навантаженнями, компанія почала розробку нової сгд.

“досягти високої продуктивності на процесорах мцст можна, або дочекавшись випуску “ельбрус 16с”, або переробивши класичну архітектуру сгд для оптимізації обчислювальних потужностей існуючих вітчизняних процесорів. “аеродиск” пішов другим шляхом, не виключаючи перший: через перегляд підходу до архітектури сгд “схід” з її “пересборкой” під завдання, що вимагають споживання великих обсягів cpu в інтенсивному режимі», — розповів генеральний директор «аеродиск» в’ячеслав володкович.

В рамах проекту відділу розробки сгд компанії було поставлено завдання розробити модифікацію архітектури, що розвантажує навантаження на процесорні потужності і шини. Завдання вирішується через розподіл обрахунку віртуальних масивів і безпосередньо операцій з даними (введення/виведення, запис/читання). Також додана можливість використання більшої кількості контролерів в сгд і їх фізичного розподілу для створення модульних систем. Мінімальне стартове число контролерів в новій hi-end системі» схід ” — 4 з кроком збільшення кількості, рівним 2.

Як повідомляється, в тестовій лабораторії “аеродиска” вже готовий прототип 4-контролерного сгд класу hi-end для роботи з комплексними інтенсивними робочими навантаженнями. Програмне забезпечення для нової моделі вже підготовлено, а випробування апаратної частини стартують на початку жовтня 2021. Цільові показники тестів-підтримка безперебійної обробки мільйонів випадкових операцій введення / виводу в секунду.

Розробка рішення була розпочата в середині червня 2021 року і проведена в найкоротші терміни. Новинку, як очікується, запустять в серійне виробництво до кінця 2021 року. Нова сгд призначена для високонавантажених бд, наприклад, в автоматизованих банківських системах, для підтримки роботи білінг-систем операторів зв’язку, в різних масштабних процесингових системах, іт-системах високонавантажених виробництв, масштабних erp-системах.

” поділ робочих навантажень між різними компонентами сгд-зовсім не новий підхід до архітектури сгд. У нашому випадку він реалізований на базі міжконтролерного з’єднання 100 гбіт/с для мінімізації затримок зі збереженням класичного підходу в іншій частині рішення», — зазначив генеральний директор компанії «аеродиск» в’ячеслав володкович.

«поява корпоративної сгд вищого класу продуктивності на основі процесорів “ельбрус” — довгоочікувана подія. Якщо нижній і середній сегменти сгд раніше вже були реалізовані в екосистемі навколо платформи “ельбрус”, то відсутність сгд, що дає продуктивність в одиниці мільйонів iops давало підстави критикувати російську промисловість за недостатній асортимент і неможливість задовольнити вимоги замовників. Тепер цей пробіл усунуто. Вітаю колег з “аеродиск», і бажаю їм швидкої експансії на ринку”, — заявив костянтин трушкін, заступник генерального директора з маркетингу ат мцст.