Зросла активність хакерів, що вимагають викуп у організацій в обмін на право отримати доступ до своїх же даних або розблокувати роботу інфраструктури, демонструє не саму втішну для жертв статистику. У минулому році викуп був заплачений в 52 % випадків, а найвища частка готових платити компаній виявлена в сша.

Джерело зображення: reuters

Статистику за підсумками свого дослідження опублікувала американська компанія proofpoint, що спеціалізується на інформаційній безпеці. З 3600 опитаних нею компаній на семи регіональних ринках приблизно дві третини зіткнулися з атаками вимагачів в 2020 році. Близько 52% жертв в результаті погодилися на виплати на користь хакерів. У сша частка покірних жертв досягла 87 %, у великобританії вона не перевищила 59 %, у німеччині — 54 %, а японські компанії платили зловмисникам лише в третині випадків.

Японські компанії, що зазнали атак, досі не розкрили сум, які були виплачені хакерам, хоча великі відрахування такого роду потрібно декларувати перед акціонерами. Експерти сходяться на думці, що або суми викупу обмежувалися помірними значеннями, або основна частина виплат припала на невеликі компанії, на які дана вимога не поширюється.

Середня сума викупу по світу в цілому зросла за рік в три рази до $312 000, якщо спиратися на статистику palo alto networks. Жертвам атак, як попереджають експерти, спершу потрібно оцінювати всі ризики, пов’язані з виплатою викупу здирникам і спробами вирішити проблему своїми силами. Неграмотні дії керівництва компанії в цьому випадку можуть поставити під питання його компетентність. Зговірливість з вимагачами не може заохочуватися акціонерами та інвесторами бізнесу.