В кінці цього тижня нові смартфони apple надійдуть в магазини, експерти bank of america поки намагаються спрогнозувати попит на різні моделі сімейства iphone 13, орієнтуючись на дані про терміни очікування поставок на різних майданчиках. Поки терміни виконання замовлення більше, ніж у попередників, але це може бути обумовлено не тільки високим попитом, але і дефіцитом компонентів.

Джерело зображення: apple

Принаймні, на квартальному звітному заході представники apple висловили побоювання, що дефіцит комплектуючих може вплинути і на виробництво iphone, хоча до цих пір він зачіпав переважно планшети ipad і мобільні комп’ютери macbook. Станом на початок тижня, як відзначають аналітики bank of america, терміни очікування смартфонів серії iphone 13 перевищують аналогічні показники попередників на порівнянному етапі життєвого циклу.

Старші моделі сімейства iphone 13 доведеться чекати на пару тижнів довше, ніж їх попередників рік тому. Приблизно дві третини асортименту молодших версій iphone 13 необхідно очікувати більше тижня, тоді як у випадку з дебютом iphone 12 ця частка досягала чверті асортименту. Найдовше доведеться чекати найдоступніші варіанти iphone 13 зі 128 гбайт пам’яті, як відзначають експерти.

На думку авторів доповіді, до вересня наступного року apple зможе продати близько 210 млн iphone всіх моделей, при цьому близько 40 або 50 млн з цієї кількості буде реалізовано в китаї. Ситуацію на місцевому ринку можуть зіпсувати міцнучі націоналістичні настрої, здатні скоротити обсяги продажів смартфонів apple на величину до 10 %, що відповідає 4-5 млн пристроїв або $4 млрд у грошовому вираженні. Вводяться китайською владою обмеження на поширення відеоігор можуть попутно негативно позначитися на виручці apple від реалізації ігрових додатків через фірмову екосистему.