За 2021 рік користувачі яндекс.музики послухали мільйони треків: від хітів тіктока до маловідомих інді-балад. На основі прослуховувань сервіс підвів підсумки і з’ясував, хто став головним героєм і які музичні тренди задав рік, що минає.

Відкриття року

Цього року завдяки покращеній формулі рекомендацій слухачі яндекс.музики стали відкривати для себе більше нових виконавців. Кількість нових для користувачів артистів, треки яких вони лайкнули при першому ж прослуховуванні, зросла в 2 рази за останній рік.

Головним фрешменом-новим і самим швидкозростаючим по прослуховуваннях артистом-стала тіктокерша і виконавиця хіта» скляна ” guma. А проривом року стала група, яка вистрілила в 2021 — му-зірки євробачення måneskin, чиї треки «beggin», «zitti e buoni», «i wanna be your slave» кілька місяців займали топові позиції в чартах і звучали з усіх навушників і колонок.

Головні імена

За кількістю прослуховувань найпопулярнішою артисткою стала марі краймбрері, а головним артистом, як і в минулому році, став morgenshtern, що випустив подвійний альбом million dollar: happines і business за участю slava marlow.

Треки року

Найбільш прослуховуваним треком став хіт «пташка» реп-дуету hammali&navai. А найбільше користувачі ділилися треком the kiffness» alugalug cat”: він створений з тіктока, в якому кіт 15 секунд стежить за господарем і мелодійно нявкає.

Вершина чарту

Чарт яндекс.музики оновлюється кілька разів за день, показуючи популярність виконавців серед слухачів в моменті. Утримувати першу сходинку протягом декількох тижнів вдається не кожному артисту, але в цьому році це вийшло у galibri&mavik, джарахова і markul.

Подкасти та аудіокниги

Найбільш прослуховуваною аудіокнигою користувачів став науково-фантастичний роман френка герберта «дюна» від міжнародного сервісу аудіокниг storytel, який з’явився на яндекс.музиці в день найочікуванішої кінопрем’єри року. Найпопулярніший подкаст-подкаст марі новосад про сексуальність і відносини «секс з марі 18+». Найвідданіша аудиторія – у подкасту лікаря федора катасонова про медичні відкриття» чому ми ще живі”: заради нових випусків до цього подкасту повертаються частіше, ніж до інших.

Цікаві тренди

Все більше користувачі довіряють підбір треків рекомендаціям: більше половини всіх прослуховувань в яндекс.музиці припадає на персональний потік “моя хвиля «і зростає популярність фонк-репу — андеграундного піджанру хіп-хопу, для якого характерні важкі глибокі баси і навмисне» зіпсований” звук.музики зазначає, що «обважнення» музики стало характерним для багатьох виконавців. Наприклад, це простежується в нових треках morgenshtern, mary gu, хаскі і loquiemean вперше євробачення вплинуло на рейтинги стрімінгів — переможці конкурсу утримували лідируючі позиції в чартах протягом декількох місяців користувачі все більше слухають подкасти. У середині минулого року слухачі проводили за подкастами в середньому 116 хвилин на місяць, а зараз – більше трьох годин

Персональні підсумки

Користувачі яндекс.музики весь рік слухали улюблене і відкривали для себе нове — тепер побачити свої персональні музичні підсумки вони зможуть в проекті «це був мій 2021». Активні користувачі сервісу можуть дізнатися, які артисти і композиції стали їх особистими переможцями в різних номінаціях: наприклад, один користувач-рекордсмен послухав 63 480 унікальних треків.