Ibm повідомила своїм співробітникам в сша, що вони повинні будуть пройти повну вакцинацію від covid – 19 до 8 грудня, пославшись на вимоги президента джо байдена про вакцинацію для державних підрядників.

” як ми говорили протягом всієї пандемії, – повідомила компанія, – методи ibm в галузі охорони праці та техніки безпеки ґрунтуються на науці. Враховуючи триваюче поширення covid-19, місцеві клінічні умови на об’єктах ibm та реальність того, що вакцини легко доступні по всій країні, ми тепер вимагатимемо, щоб усі співробітники ibm в сша були повністю вакциновані до 8 грудня”.

Ibm повідомила «що» розгляне окремі винятки з медичних і релігійних причин«, якщо співробітники представлять відповідні запити до 8 листопада; в іншому випадку компанія заявила, що мандат»поширюється на співробітників ibm в сша, незалежно від того, де вони працюють і як часто приходять в офіс ibm”. Співробітники, які пропустили крайній термін 8 грудня, будуть ” поміщені в неоплачувану відпустку» 9 грудня.

Однак нещеплені співробітники не будуть звільнені відразу, і ibm заявила, що співробітники, які перебувають у неоплачуваній відпустці станом на 15 грудня, все одно отримають компенсацію за звільнення. Неясно, як довго працівникам буде дозволено залишатися в неоплачуваній відпустці, але імовірно багатьом з них доведеться дотримуватися політики вакцинації або шукати роботу в іншому місці найближчим часом.

У вересні президент байден видав розпорядження, згідно з яким люди, які працюють у виконавчій владі, а також федеральні підрядники повинні бути повністю вакциновані. (це також вимагало від великих компаній або ввести вимоги щодо вакцинації, або зобов’язатися проводити щотижневе тестування на covid-19.) він також наполягав на тому, щоб якомога більше компаній вимагали вакцинуватися проти covid-19 в той же день, коли ibm оприлюднила свою політику.

“ibm, як федеральний підрядник, вважає за необхідне виконати це доручення”, – йдеться в повідомленні ibm, отриманої cnbc.

Рекомендації центрів з контролю та профілактики захворювань (cdc) говорять, що люди вважаються повністю вакцинованими через два тижні після останньої вакцини, тому останні співробітники ibm можуть отримати вакцину 24 листопада. Це за умови, що вони отримали одноразову вакцину; будь-хто, хто отримає двоетапну moderna або pfizer, повинен буде отримати першу дозу до 27 жовтня, щоб вкластися в строк. Більш детальна інформація про терміни введення кожного типу вакцини доступна на веб-сайті cdc .