У вересні уряд рф провів нараду, присвячену застосуванню російської мікроелектронної продукції в обчислювальній техніці і телекомунікаційному обладнанні, в ході якого профільний віце-прем’єр юрій борисов заявив про «неприпустимість кадрових воєн у сфері створення обчислювальної техніки».

Коммерсантъ / євген павленко

Згідно з даними джерела «комерсанта», чиновник доручив мінцифри провести аналіз руху ключових кадрів в області електроніки між російськими і зарубіжними компаніями і запропонував учасникам російського ринку мікроелектронної продукції укласти партнерську угоду, яка зобов’яже їх не займатися переманюванням фахівців у конкурентів.

Як стверджують джерела, приводом для розгляду питання про переманювання кадрів могла стати заява гендиректора ат мцст (розробляє процесори «ельбрус») олександра кіма, чию компанію з початку 2020 року покинуло більше 50 фахівців.

У мінцифри повідомили “комерсанту«, що вивчають питання» перетікання ключових фахівців з радіоелектроніки в суміжні сфери”, додавши, що також існує проблема переманювання фахівців в r&d-центри іноземних компаній. За даними видання, у відомстві вже підготували список найбільш перспективних фахівців і зараз займаються з’ясуванням причин їх відходу з російських компаній.

Згідно з даними цніі «електроніка», що входить в гк «ростех», більше половини (54 %) російських компаній в радіоелектроніці відчувають кадровий голод, а середній вік фахівця становить 45 років. Щоб задовольнити попит російських підприємств, необхідно щорічно випускати 10 тис.фахівців до 2030 року, повідомили в мінпромторгу.

За словами заступника гендиректора з розвитку дизайн-центру ат ” нтц “модуль “” олексія мохнаткіна, витік ключових фахівців загрожує зривом термінів по великих проектах в мікроелектроніці. “хантінг з боку іноземних компаній також є, наскільки нам відомо. І чим більше будуть наростати вимоги держави щодо локалізації, тим більше буде таких загроз«, – повідомив він, допустивши, що розробка загальних правил для учасників ринку,» якогось етичного кодексу ” дозволить хоча б частково вирішити проблему.