Вже не перший рік поспіль японські компанії втрачають позиції на світовому ринку, поступаючись місцем більш амбітним гравцям з південної кореї і китаю. Обраний прем’єр-міністром країни фуміо кісіда (fumio kishida) планує звернути цю тенденцію, забезпечивши державне стимулювання досліджень і розробок, а також захищаючи важливу інтелектуальну власність новими законами.

Джерело зображення: reuters

Про ініціативи нового глави японського уряду повідало видання nikkei asian review. Стимулювання інноваційного розвитку він вважає головною запорукою економічної безпеки країни. Влада японії готова заснувати фонд на загальну суму $875 млн, який фінансуватиме наукові розробки і дослідження в пріоритетних галузях, до яких віднесені штучний інтелект, квантові обчислення, біотехнології, робототехніка, напівпровідники і мережі зв’язку наступного покоління. Всі ці технології можуть застосовуватися і в оборонній сфері, тому мають ключове значення для безпеки країни, як справедливо вважає влада японії.

Кошти будуть виділятися академічним установам і компаніям, а курирувати діяльність фонду будуть відразу кілька урядових організацій і міністерств. Кошти на поповнення фонду передбачатимуться при затвердженні п’ятирічного бюджету. Попутно влада країни спробує запобігти “витоку мізків” за межі японії, а з розкраданнями інтелектуальної власності буде боротися новий закон, обговорення якого новий склад уряду проведе в січні наступного року.