Той, у кого доходили руки до головної сюжетної арки гри, напевно пам’ятають есберна – старого-норда, який був одержимий пророцтвом про швидке повернення пожирача світу алдуїна.

Це настільки мучило старого, що його почали мучать кошмари, про один з яких есберн в деталях повідає дельфіні і довакіну в храмі небесної гавані.

Так ось, спочатку даний «сон» не планувався для внутрішньоігрового контенту – він був написаний виключно для трейлерів гри.

Про це було розказано розробниками в рамках історій і оповідань, приурочених 10-річному ювілею the elder scrolls 5: skyrim. Про це повідав старший дизайнер курт кульманн:

ми написали довгу промову для есберна (його озвучив макс фон сюдов), яка спочатку призначалася для використання в трейлері. Ми її записали, але я не думаю, що в кінцевому підсумку вона була використана в будь-яких трейлерах-мова була занадто довгою. але було б досить прикро не використовувати таку виразну мову, тому, в підсумку, ви можете застати есберна в храмі небесної гавані, який, стоячи на скелі і дивлячись вдалину, переказує свій сон дельфіні.

Нижче ви можете ознайомитися з оригінальною промовою

І її офіційним перекладом, якщо ви, звичайно, до цього не чули цей монолог:

Спойлер

Це третій за рахунком розповідь від розробників, присвячений ювілею skyrim. До цього bethesda поділилися про те, як вони зважилися на «вбивство» імператора, а також розповіли, як у грі з’явилася незапланована «механіка зради».

Напевно до знаменної дати нас чекають ще цікаві і маловідомі факти і розповіді про закулісну розробку the elder scrolls 5: skyrim.

Нагадаємо, що легендарної the elder scrolls 5: skyrim 11 листопада виповнюється 10 років, на честь чого bethesda game studios випустять перевидання гри anniversary edition.