Установка жорсткого диска на комп’ютер – заняття складне і нема чого лякатися, якщо вам належить самому це зробити, навіть якщо ви свій комп’ютер у відкритому вигляді ніколи не бачили. Я зараз вам усе поясню, і все у вас вийде.

Установка жорсткого диска на комп’ютер буде потрібно у випадку, якщо ви збираєтеся оновити свій девайс, збираєте комп’ютер з нуля або хочете другий HDD. Ця інструкція допоможе вам у перших двох випадках. Але у випадку заміни HDD я не буду розповідати, як витягти старий, думаю, з цим проблем не виникне, а тільки покажу, як правильно поставити новий. А ось про підключення другого харда розповім як-небудь іншим разом.


Це вам теж буде цікаво:

  • Як вибрати і купити внутрішній жорсткий диск для комп’ютера або ноутбука
  • Як змінити букву диска
  • Як змінити розмір диска

Зміст

  • 1 Прикрутіть жорсткий диск до системного блоку
  • 2 Підключення жорсткого диска до материнської плати
  • 3 Підключення жорсткого диска до харчування
  • 4 Відмінності підключення жорстких дисків IDE і SATA

Прикрутіть жорсткий диск до системного блоку

Встановлення нового жорсткого диска починається з прикручування його до корпусу. Робиться це за допомогою болтів. У корпусі харда є різьбові отвори в корпусі комп’ютера є пази. Через них і прикручується.

Жорсткий диск в системному блоці.

Переконайтеся, що встановлений пристрій не завадить вентиляції всередині системного блоку, а також що всі дроти і шлейфи спокійно дотягуються до нього без натяжки.

Тільки на сервісі https://doctorsmm.com/в обмежений період часу діють знижки на продаж переглядів в Instagram. Поспішайте, щоб встигнути придбати ресурс з найбільш зручним швидкісним режимом до відео або трансляції, а досвідчені менеджери допоможуть Вам розібратися в будь-якому питанні.

Підключення жорсткого диска до материнської плати

Болти зафіксовані, і переходимо до проводів і шлейфах. Підключіть шлейфи до материнської плати, з допомогою яких HDD буде з нею спілкуватися.

В залежності від типу HDD, вони будуть відрізнятися – ATA (IDE) і SATA. Перші більш старі, другі нові, але обидва виду все ще бувають у продажу.

Підключення жорсткого диска IDE до материнської плати здійснюється за допомогою шлейфа, який відрізняється великою кількістю контактів, пінів, і тому він широкий. На шлейфі є замок, який не дозволяє підключити його неправильно. Тому помилитися неможливо. З’єднайте з допомогою IDE шлейфа HDD і материнську плату.

Підключення жорсткого диска SATA відбувається за допомогою вузького шлейфу. Переплутати гнізда підключення на материнській платі буде неможливо, так як SATA підійде тільки у відповідний роз’єм. За допомогою SATA шлейфу слід з’єднати HDD з материнською платою.

Роз’єми ATA (IDE) і SATA на материнській платі.

Підключення жорсткого диска до харчування

В жорстких дисках IDE і SATA розрізняються і кабелі живлення. Більшість блоків живлення забезпечуються роз’ємами для одного та іншого виду або є спеціальні перехідники.

Інтерфейс SATA на жорсткому диску.
Інтерфейс ATA (IDE) на жорсткому диску.

Для підключення жорстких дисків IDE використовується роз’єм 4-х піновий Peripheral Power Connector. Для жорстких дисків SATA потрібен роз’єм SATA Power Connector. В обох випадках не можна переплутати підключення, тому не бійтеся, що зробите щось не правильно.

Відмінності підключення жорстких дисків IDE і SATA

Здавалося б, процедура підключення однакова, але насправді IDE трохи відрізняється від SATA тим, що там потрібно встановити позицію перемички, так званого джампера.

Материнська плата забезпечується зазвичай парою роз’ємів для IDE пристроїв, і кожне може бути підключено за два девайса. У кожній парі може бути один пристрій master і одне slave, і не можна, щоб було два однакових. Жорсткий диск повинен мати позицію master, якщо з нього завантажується Windows. Друге пристрій у цієї гілки підключення повинен бути slave.

Джампер (перемичка) на жорсткому диску

Якщо все це важко зрозуміти, чи то просто поставте джампер на master, якщо у вашому комп’ютері тільки один жорсткий диск.

Карту підключення джампера ви зможете знайти на самому корпусі жорсткого диска.

З SATA таких проблем немає. Ведучі та ведені позиції встановлюються через BIOS. При підключенні жорсткого диска SATA налаштувати його як завантажувальний, якщо на ньому встановлена операційна система.