У дубайському інтернет-магазині vipera стартували продажі графічного процесора nvidia cmp 170hx, який призначений для майнінг криптовалют. Модель, заснована на архітектурі ampere, доступна за ціною $4300.

Джерело: tomshardware.com

Компанія nvidia запустила лінійку спеціалізованих майнінгових процесорів (cmp — cryptocurrency mining processor) в спробі відвернути увагу майнер від призначених для ігор відеокарт geforce на архітектурі ampere. Модель cmp 170hx заснована на графічному процесорі ga100. На борту присутні 4480 ядер cuda – для порівняння, прискорювач a100 оснащений 6912 ядрами cuda. У майнінг ethereum продуктивність cmp 170hx становить до 164 мхеш/с.карта підключається по pcie 4.0 x4 і має показник tdp в 250 вт — досить звичайного 8-контактного коннектора.

Даний графічний процесор вже показувався на фото, проте вперше він надійшов у роздрібний продаж — до цього його можна було купити на японському аукціоні, перебивши ставку в 600 ієн ($5285). Будучи професійною майнінговой відеокартою, cmp 170hx позбавлена роз’ємів для підключення дисплея. Більш того, як стало відомо, процесор поставляється з заблокованим vbios, тому не вийде поекспериментувати з розгоном або зниженням напруги. Через своє призначення і відповідного режиму роботи майнінгові відеокарти традиційно обмежуються в термінах гарантії. Наприклад, у gigabyte cmp 30hx вона становить всього 3 місяці. Але, згідно з vipera, на cmp 170hx надається річна гарантія виробника.