Ще на квартальній звітній конференції генеральний директор intel патрік гелсінгер (patrick gelsinger) посилався на готовність компанії освоїти п’ять нових техпроцесів за чотири роки і до середини десятиліття обійти конкурентів. На вчорашньому заході, частково приуроченому до анонсу процесорів alder lake, він заявив про здатність intel не тільки повернути закон мура в колишнє русло, але і прискорити його дію.

Джерело зображення: pcworld

Нагадаємо, під законом мура розуміється емпіричне правило, сформульоване в кінці шістдесятих років одним із засновників корпорації intel гордоном муром (gordon moore). Це правило говорить, що щільність розміщення транзисторів на одиниці площі кристала напівпровідникового компонента подвоюється кожні півтора–два роки. До 2015 року тодішнє керівництво intel в особі брайана кржаніча (brian krzanich) змушене було визнати, що дія закону мура сповільнюється, і тепер нормою вважається подвоєння щільності розміщення транзисторів раз на два з половиною роки.

Патрік гелсінгер тепер заявляє, що «закон мура живий і відчуває себе добре». За словами чинного глави intel, в найближчі десять років компанія не тільки буде дотримуватися цього правила, але і прискорить його дію. “ми навіть зігнемо криву, змушуючи (щільність розміщення транзисторів) подвоюватися швидше, ніж раз на два роки. І ми не заспокоїмося, поки не переберемо всю періодичну таблицю елементів. Ми, як провідники закону мура, будемо невтомно рухатися шляхом інновацій в магії кремнію”, – заявив патрік гелсінгер на цьому тижні.

Подібна впевненість ґрунтується на кількох інноваціях. Перш за все, до середини поточного десятиліття intel розраховує освоїти наджорстку ультрафіолетову літографію з високим значенням числової апертури (high na euv). Компанія asml літографічне обладнання нового покоління першою почне поставляти саме intel. По-друге, компанія розраховує перейти на використання нової структури транзисторів, ribbonfet, а також компонування powervia, що передбачає розміщення силової розводки зі зворотного боку кристала. Нарешті, за словами гелсінгера, не слід применшувати роль прогресивного компонування самих кристалів в упаковці чіпа. Технологія foveros omni дозволяє нарощувати кристали ярусами один над іншим, підвищуючи результуючу щільність розміщення транзисторів на одиниці площі.

Глава intel також переконаний, що нікому з конкурентів не вдасться рухатися подібними темпами, і компанія буде володіти «комфортною перевагою» над усіма іншими гравцями галузі. Подібні зусилля зажадають величезних капітальних витрат, і не всі інвестори поділяють оптимізм нинішнього керівництва intel. У всякому разі, на найближчі два або три роки доведеться змиритися зі зниженням норми прибутку.