У російському сегменті інтернету за останні два місяці майже подвоїлася кількість піратських і фейкових онлайн-кінотеатрів. Як розповіли в компаніях з кібербезпеки, їх сплеск спровокували локдаун і введення системи qr-кодів для відвідування кінотеатрів у ряді регіонів.

Так, з початку жовтня по кінець листопада в рунеті вдвічі зросла кількість доменів зі словом «кинопоиск» – таких сайтів знайшлося близько шістдесяти. Шахраї імітують не тільки кінопошук, а й інші кінотеатри — ivi, okko і megogo. Виявлено і шість російськомовних сайтів з піратським контентом, що імітують netflix.також в цілому зростає кількість доменів зі словом “kino”: з ним зараз зареєстровано 592 сайту, 167 з яких з’явилися у вересні, 182 – у жовтні, 243 – у листопаді. 98% знову зареєстрованих сайтів-це як онлайн-кінотеатри з піратськими фільмами, так і шахрайські ресурси, що імітують офіційні онлайн-кінотеатри з метою крадіжки платіжних і персональних даних.

У кінопошуку повідомили, що знають про ситуацію:

«це не впливає на трафік, але потенційно вводить в оману користувачів і шкодить бренду, тому ми періодично блокуємо подібні сайти».

У megogo відзначили, що не стикалися з подібними фейками. У okko не спостерігають зростання фейкових і піратських сайтів, схожих на сервіс. У прес-службі netflix в росії і ivi відмовилися від коментарів.

Нагадаємо, наприкінці жовтня мінцифри розмістило на порталі держзакупівель тендер на створення системи для моніторингу фішингових сайтів. У технічному завданні зазначається, що виконавець повинен розробити систему до 1 червня 2022 року.

Раніше в мінцифри заявили, що до кінця 2022 року розраховують створити автоматичну систему, яка блокуватиме до 80% фішингових сайтів протягом 24 годин.