На сьогоднішній день сучасну медицину неможливо уявити без прогресивних програмно-технічних засобів інформаційних технологій. 3D-принтери – невід’ємна частина цієї складової. За допомогою побудованої тривимірної моделі можна відновити коронку зуба, кісткові тканини, навіть людські органи. Професійні 3D-принтери для медицини широко використовуються в хірургії і стоматології (особливо, що стосується частини протезування зубів). Не є чимось надординарний застосування 3D-принтера у ветеринарних клініках для лікування тварин. Придбати таке обладнання можна в мережі різних інтернет-магазинів, наприклад, в компанії https://rec3D.ru/.

Професійний 3D-принтер для медицини – багатофункціональний пристрій для різноманітні прототипи

Трансплантований хребет з 3D-принтером – це стало реально. Зовсім нещодавно був зафіксований перший факт пересадки хребта, тривимірна модель якого була побудована за допомогою технологій 3D-друку.

Пацієнту була запропонована така операція, після того, як він захворів невиліковною формою раку. В результаті проведеного хірургічного втручання, він відновив не тільки можливість ходити, а й бігати.

Дзьоб для птиці, інвалідний візок для собаки, кістки людини – це лише малий перелік тривимірних прототипів, які можна відтворити за допомогою 3D-принтера для медицини.

Серед ТОП-5 моделей професійних 3D-принтерів для медицини

Серед ТОП-5 моделей, найбільш затребуваних у більшості прогресивних медичних клінік, можна відзначити:

  • Ultimaker 2. Найпривабливіший варіант у співвідношенні “ціна – зручність експлуатації”. Володіючи значними габаритними розмірами, це пристрій здатний працювати автономно від ПК. Мінімальна товщина шару: 0,02 мм; відхилення (якість друку): 0,4 мм;
  • Conrad Renkforce RF1000. Висока швидкість відбитки прототипу і низький витрата матеріалу – характерні відмінності даної моделі. Максимальний діапазон області для друку складає трохи більше 11 л;
  • MakerBot Replicator 5. Цього принтера властиві високі параметри ергономічності і якості друку. Одна друкуюча голівка навряд чи стане серйозним недоліком при великій швидкості відбитки 3Д-фрагмента (до 400 мм/с);
  • Formlabs Form One Plus. Різноманіття зовнішніх інтерфейсів, включаючи підключення через USB, LAN, WLAN з можливістю використання карт-рідера SD – відмінна особливість даної моделі. Відхилення (якість друку) трохи вище норми і становить 0,4 мм, але це, мабуть, єдиний недолік даного принтера (повне опис моделі можна подивитися на сайті);
  • XYZ Printing da Vinci. Низьке енергоспоживання і такий же низький витрата матеріалу друку – ось головна відмітна переваги даного пристрою. Відхилення (якість друку) трохи вище норми і становить 0,4 мм, але це, мабуть, єдиний недолік цього принтера.

Медицина – точна наука, яка не терпить жартів зі здоров’ям. Тому і вимоги до 3D-принтера для медицини мають бути відповідні. Всім перерахованим вище пристроям характерні висока якість друку і філігранна точність.