Російські компанії, які не виконали вимоги щодо реєстрації корпоративних sim-карт за новими правилами, вже зіткнулися з серйозними проблемами. З 1 грудня відповідно до поправок до закону «про зв’язок» мобільні оператори анулювали 2,5 млн карт — близько 1% від загального числа абонентів в росії.

Джерело: buffik / pixabay.com

Поправки в закон вступили ще з червня — в рамках боротьби з «сірими» sim-картами передбачалася реєстрація придбаних раніше номерів за допомогою єдиної системи ідентифікації та аутентифікації (есіа). Корпоративним власникам sim давався термін на перереєстрацію до 30 листопада включно. Стверджувалося, що про таку необхідність клієнтів будуть попереджати самі оператори, а великих клієнтів федерального рівня — навіть мінцифри. З 1 грудня почалося відключення карт абонентам, дані яких не внесли в есіа.

За даними джерел рбк, відомості про відключення 2,5 млн абонентів прозвучали на одній з недавніх нарад в мінцифри. У самому міністерстві зазначили, що»рішення про блокування незареєстрованих сім-карт знаходиться в зоні відповідальності операторів зв’язку”.

Ще в листопаді мінцифри опублікувало інформацію про те, що реєстрацію пройшли 13,3 млн корпоративних sim-карт. Експерти галузі не виключали, що після вступу нових правил в силу від мобільних мереж можуть бути відключені більше 50% абонентів, що числяться за корпоративними клієнтами. За даними mobile research group, минулого місяця в країні функціонувало близько 32 млн корпоративних карт.

За даними джерел в галузі, першими під блокування потрапляють «мовчазні» номери, але, рано чи пізно, черга дійде і до активних корпоративних абонентів, оскільки оператори звітують перед владою про кількість заблокованих номерів щотижня.