Якщо ваш переносний ПК сильно нагрівається, то вам необхідно придбати охолоджуючу підставку для ноутбука. Звичайно ж, виробники ПК передбачили у своїх пристроях досить хорошу вентиляцію. Проте з часом там відкладається пил, і щоб часто її не прибирати, і не піддати комп’ютер небезпеки перегріву, можна скористатися додатковими засобами охолодження. І взагалі, ще парочка кулерів зайвими ніколи не будуть.

У цій статті я вам розповім про те, як вибрати і придбати охолоджуючу підставку для ноутбука. Ви познайомитеся з усіма критеріями, за якими їх потрібно відбирати.


Це вам може бути цікаво:

 • Чому ноутбук сильно нагрівається
 • Що робити, якщо сильно шумить кулер

Зміст

 • 1 Як вибрати і придбати охолоджуючу підставку для ноутбука
  • 1.1 Кількість кулерів
  • 1.2 Матеріал
  • 1.3 Розмір
  • 1.4 Дизайн

Як вибрати і придбати охолоджуючу підставку для ноутбука


Охолоджуюча підставка для ноутбука являє собою блок з кулерами (вентиляторами). Коли комп’ютер встановлений на таку підставку, він піддається додатковому охолодженню, що позитивно позначається на роботі його пристроїв.

Якщо ви вирішили придбати охолоджуючу підставку для ноутбука, то вам слід ознайомитися з критеріями вибору, щоб підібрати для себе саме те, що вам необхідно, і не платити за щось непотрібне. Отже, перед покупкою зверніть увагу на наступні аспекти.

Кількість кулерів

При виборі кількості кулерів, керуйтеся одним правилом: чим їх більше, тим краще охолодження, але тим більше шуму і вібрацій. У більшості випадків для звичайного ноутбука досить охолоджуючої підставки з 1-2 кулерами.

У рідкісних випадках доводиться вдаватися до 3-4 кулерам. Але ефективної користі від них в домашніх умовах немає. І потім, багато кулерів швидко посадять батарейку комп’ютера. Так що не переплачуйте даремно, якщо вам не треба.

Матеріал

Сьогоднішній ринок пропонує два види матеріалу – алюміній та пластик.

Алюміній буде коштувати дорожче, але він надійніше і міцніше, все-таки це метал. До того ж, він краще відводить тепло, а це додатковий плюс до охолодження.

Якщо ви хочете трохи заощадити, то вам потрібно придбати охолоджуючу підставку для ноутбука з пластику. Вона дешевше. Сучасний пластик часто буває досить міцний і довговічний (з металом, звичайно, не зрівняється, але якщо поводитися акуратно, то все буде добре). Крім того, пластик має невелику масу, це зручно.

Розмір

На цей критерій потрібно звертати увагу, якщо у вас ноутбук якогось нестандартного розміру. Наприклад, старі моделі були громіздкими. Однак, сучасні моделі, як правило, одного розміру і більшість підставок виготовлено саме під них.

Природно, підставка для нетбука не підійде для ноутбука, так як буде дуже маленькою. Так що, зверніть увагу на розмір.

Дизайн

Як і завжди, ринок рясніє різноманітністю. Якщо ви вирішили придбати охолоджуючу підставку для ноутбука, то ви можете загубитися в цьому морі видів дизайну. Рад не дам, так як кожен буде вибирати щось для себе, що йому подобається, і вибрати є з чого.