Технології розвиваються і складно сказати, чи завжди це добре для пересічного споживача. Тепер, купуючи смартфон, потрібно в першу розуміти, що зараз цей пристрій – не просто «звонилка» і будильник, а щось більш складне. Сучасні девайси тільки й роблять, що прагнуть зібрати зі свого власника максимум інформації. Виникає закономірне питання: чи може такий пристрій стежити за людиною?

Так, кожен смартфон в тій чи іншій мірі стежить за своїм користувачем. Як це проявляється?

Пошукові запити

Складно не помітити, що варто тільки про що-небудь подумати, як на всіх сайтах починають пропонувати саме це. Іноді створюється враження, що інтернет вміє читати думки, але все набагато простіше – це не чергова теорія змови – всього лише запам’ятовуються пошукові запити. Якщо намагатися підібрати собі новий телевізор за допомогою пошукача – він це запам’ятає. Надалі, на всіх інших сайтах буде пропонуватися купити тб за супер-низькими цінами. Так працює реклама, заснована на алгоритмах переваг споживачів. Іншими словами, людям показується те, що їм цікаво побачити, що вони самі шукали.

Приватні повідомлення

Настав час усвідомити – все, що потрапляє в інтернет, залишається там назавжди. Любителям пересилати занадто відверті фотографії на замітку – треба бути готовим змиритися з тим, що знімки може побачити не одна людина. Крім цього, на основі того, що користувач пише в соціальних мережах своїм друзям, також формуються рекламні пропозиції. Варто тільки написати давньому знайомому про бажання придбати машину-в браузері та інших додатках, при будь-якому зручному випадку, будуть показуватися «вигідні» пропозиції з автосалонів.

Розташування

Смартфон знає про людину все. Місце розташування теж відстежується. Варто кудись сходити, наприклад, в кафе – рядок повідомлень відразу завалюється з проханням оцінити це місце і з пропозиціями схожих місць. Справа в тому, що в налаштуваннях облікового запису є така позиція, як «історія місцезнаходжень». За допомогою цієї функції телефон запам’ятовує абсолютно всі місця відвідування за весь час користування телефоном. І ось тут вже насправді стає некомфортно-зайди хто-небудь чужий в обліковий запис гугла з комп’ютера, він зможе стежити за пересуваннями іншої людини.

Є два варіанти уникнути цього-включати місце розташування на телефоні тільки за необхідності, або менш радикальна міра – просто відключити збереження історії місцезнаходжень на телефоні.

Перегляди та підписки в соціальних мережах

На жаль, пристрій стежить і за цим теж. Запам’ятовуючи теми постів і людей, найчастіше переглядаються, формується чергова рекламна пропозиція – тільки вже на рівні самої соціальної мережі. Варто поставити “лайк” на пост про бізнес, як з усіх боків повалить реклама, що пропонує відкрити свій бізнес з мінімальними вкладеннями.

Найчастіше, завдяки всьому перерахованому вище, пристрій починає керувати бажаннями свого власника. Стає не завжди зрозуміло, це користувач сам захотів і шукав що-небудь, або ж це рекламні пропозиції його навели на те, що потрібно.

Можна нескінченно намагатися все заблокувати, відключити всілякі функції, але це мало чим допоможе захиститися від такого стеження. Кращий варіант-просто розуміти, що смартфону не варто довіряти всю свою інформацію, інакше той в свою чергу обов’язково використовує її в своїх цілях.