Клавіатура, як і все на світі, ламається. Навіть якщо ви купували дуже крутий комп’ютер з дуже крутий клавіатурою, рано чи пізно буковки на кнопках зітруться. А вже якщо у вас є діти, то чекайте найближчим часом вирвані клавіші або ще якесь жорстоке дію. І я вже мовчу про те, наскільки часто на клавіатури проливаються кави… Отже, як стало зрозуміло, цю статтю я присвячую тому, як вибрати клавіатуру для комп’ютера і потім досить по ній клацати.

Від того, наскільки правильно ви вибрали клавіатуру, залежить кілька речей. По-перше, це ваш комфорт. Ваше взаємодія з клавіатурою буде дуже довгим і тісним під час роботи. По-друге, це ваше здоров’я. Бувають такі клавіатури, від яких болять суглоби, пальці, очі, нерви. По-третє, це комфорт оточуючих. Деякі клавіатури жахливо стукають.

Розглянемо, за якими ознаками відрізняються ці пристрої, які в них переваги і недоліки, і як вибрати клавіатуру для комп’ютера правильно.


Це вам теж буде цікаво:

  • Як правильно вибрати і купити мишку для ПК або ноутбука
  • Як підключити клавіатуру і мишу до комп’ютера або ноутбука

Дротова або бездротова клавіатура

Якщо ви думаєте про те, яку вибрати клавіатуру, то для початку визначте, чи потрібна вона вам дротова або бездротова.

Бездротові клавіатури – це зручно в тому випадку, якщо ви мобільні і у вас часто з’являється необхідність попрацювати в нетрадиційному місці. Такий пристрій буде коштувати дорожче, але для деяких воно необхідно.

Классифицирую бездротові клавіатури. Вони можуть працювати по Bluetooth або на радіочастоті. Останні відрізняються особливою дальністю дії. Для всіх типів фізичні перешкоди не представляють серйозних перешкод для роботи. Радиомодули включаються до USB.

Роз’єм клавіатури PC/2 або USB

Провідні клавіатури – це класика жанру, це дешево і зручно в умовах звичайного стаціонарного комп’ютера. Ви не залежите ні від яких батарейок і радіосигналів, і прив’язані тільки шматком дроту до комп’ютера. Недоліком дротових клавіатур є тільки те, що провід може пошкодитися. Але це буває рідко і виліковне.

Провідні клавіатури поділяються на два типи за роз’ємів — PC/2 або USB. Перед тим, як вибрати клавіатуру, вам слід оцінити свій комп’ютер з задньої сторони, і подивитися, чи є у вас там гніздо для PC/2. (маленьке і кругле, з шістьма круглими дірочками). Якщо є, то купуйте клавіатури PC/2, таким чином, ви заощадите USB вхід (мало скільки ще флешок і пристроїв ви туди будете тикати).

Якщо ж немає в комп’ютері роз’єму PC/2 (що теж іноді буває), то купуйте USB клавіатуру. Як такий роз’єм виглядає знають всі.

Як вибрати клавіатуру — інші поради

Ось ще кілька порад, які допоможуть вибрати клавіатуру, що максимально підходить під ваші вимоги, особливості та умови роботи.

  • Англійські та російські букви повинні бути різного кольору, інакше ви ризикуєте їх переплутати. (Але якщо ви вже давній користувач комп’ютера і у вас за плечима роки друкування, то вам можна клавіатуру взагалі без літер).
  • Блок Num – це блок цифрових клавіш, зазвичай розташовується праворуч. Бажано, щоб він був, так як з цих кнопок дуже зручно набирати цифри. Якщо його немає, то доведеться набирати цифри з кнопками над літерами.
  • Звук клавіатури – краще щоб він був тихий.
  • Натискання клавіш не повинно викликати занадто великих зусиль, інакше ви швидко втомитеся за роботою. А надто легке натискання спровокує багаторазове спрацьовування клавіші.
  • Висота клавіш у різних клавіатур різна. Занадто велика висота клавіш забирає сили при натисканні, занадто низька – провокує дублювання натискання. Вибирайте середню.
  • Густота клавіш, наскільки близько один до одного розташовані кнопки, теж повинна бути середньою. Надто густо – ризикуєте натиснути кілька клавіш, дуже рідко – втомитеся.
  • Додаткові кнопки іноді ставляться на клавіатурах. Наприклад, вони можуть включати, перезавантажувати комп’ютер, вводити в сплячий режим, управляти браузером, програвачем та ін. Це не критично, але добре, якщо вони є.

Всі інші критерії вибору клавіатури стосуються її зовнішнього вигляду і залежать в основному від особистих уподобань.