Віце-президент microsoft стів діспенса (steve dispensa) пояснив, які зміни в новій операційній системі windows 11 призвели до того, що вона працює швидше і чуйніше, ніж windows 10. Компанія попрацювала не тільки над візуальним оформленням нової ос, але і реалізувала безліч внутрішніх поліпшень системи, які покликані підвищити її швидкодію, про що сказано в новому відео, опублікованому на youtube-каналі microsoft mechanics.

Джерело зображень: microsoft

Нова windows 11 отримала оновлену систему управління ресурсами. У неї з’явилися нові рівні пріоритету, приписувані активним додаткам, що працюють на передньому плані. Вони отримають більше ресурсів процесора та інших системних ресурсів, ніж ті, що працюють у фоновому режимі.

На практиці оптимізація роботи активних вікон в windows 11 застосовується до самої системної оболонці, а також до відкритих вкладок microsoft edge завдяки функції «сплячі вкладки». Нова ос може “припиняти” роботу неактивних вкладок, скорочуючи обсяг використовуваних ними ресурсів і підвищуючи тим самим продуктивність активної вкладки. Диспенса зазначає, що завдяки цьому економія пам’яті в середньому збільшується на 32%, а економія ресурсів цп — на 37 %. Застосування даних оптимізацій до ос і додатків дозволить також продовжити автономну роботу пристрою.

Нова windows 11 повинна виходити зі сплячого режиму швидше, ніж windows 10. Для цього розробники microsoft застосували відразу кілька рішень. По-перше, microsoft попрацювала над оптимізацією викликів апаратних компонентів, які повинні отримувати харчування для поліпшення загального управління пам’яттю.

На програмному рівні було скорочено брак ресурсів для ключових потоків обробки, щоб зберегти потужність для потоків, які дійсно її потребують. Завдяки цьому більшість користувачів windows 11 відзначать «майже миттєве» відновлення роботи зі сплячого режиму. За рахунок внутрішніх оптимізацій служба windows hello буде працювати на 30% швидше.

Компанія також реалізувала нові методи компресії, що дозволили знизити загальний час використання операційною системою накопичувача. Ці технології також були застосовані до функцій оновлення windows 11. Microsoft використовувала новий механізм оновлень, який передбачає завантаження з серверів microsoft тільки необхідних файлів. Завдяки цьому обсяг оновлень windows вдалося знизити до 40 %.