Для користувача і провайдера приватної мережі питання яку з частот вибрати 2,4 або 5 ГГц однаково актуальне, тому і тому і іншому буде цікаво дізнатися, у чому полягають їх відмінності і чому між цими діапазонами спостерігається таке суперництво. Насправді ніякого підступу тут немає, це всього лише найпопулярніші частоти. Саме тому проаналізувавши ринок можна помітити що 90% пристроїв, що підтримують Wi-Fi створюються саме для частот 2,4 ГГц або 5 ГГц, а також стандартів на яких ті засновані.

Для того щоб зрозуміти в чому різниця ми візьмемо ключові параметри для мережі і порівняємо пристрої працюють на цих частотах.

Якщо порівнювати вартість зовнішніх точок доступу 2,4 Ггц і 5 Ггц. То мінімальне значення останніх знаходиться на середньому рівні перших. Вибираючи роутер для приміщення різниця в ціновому діапазоні ставати ще більш вираженою. Тому можна відразу ж, не вникаючи в деталі зробити висновок, що точки доступу з частотою 2.4 Ггц приваблюють покупців завдяки своїй більш доступною ціною.

Також покупцям варто звернути свою увагу на такий критерій, як завантаженість частоти. Так як бездротові мережі з частотою 2,4 ГГц досить поширені, то діапазон таких пристроїв більш завантажений. Передача інформації проходить по одному каналу незалежно від того на яких стандартах працює пристрій. У даного виду частоти можна виділити всього 3 окремих каналу передачі, а у пятигерцевой їх цілих дев’ятнадцять. У підсумку, В даному параметрі перемогу здобуває пристрої з частотою 5 Ггц.

Видимість і перешкоди це також один з найважливіших критеріїв під час вибору. Коли мова йде про сигналі в 5ГГц, то для нього навіть листя дерев може стати істотною перешкодою. Щоб користувач міг насолоджуватися відмінною дальністю і видимістю пристрою йому необхідно “чисте” простір. На відміну від 5Ггц для частоти 2 Ггц мало що критично. Але в даному пункті є й інший параметр — перешкоди в ефірі, в якому пристрою на 2,4 ГГц програють. З-за того, що в даному діапазоні працює навіть ваше мікрохвильова піч, перешкоди в ефірі можуть бути досить істотні.

Так як зона Френеля у 5 ГГц менше, то відповідно далекобійність такого пристрою буде більше. У підсумку, можна зробити один дуже простий висновок, що на вибір частоти точки доступу впливає її призначення, а також умови, в яких вона буде працювати.

Якщо вам необхідно спорудити радіоміст на далеку відстань, то краще зупинитися на 5 Ггц діапазоні. Так як для цієї мети більш важливі такі фактори як відсутність перешкод, свобода ефірного простору, а також далекобійності. Якщо ж метою покупки є роздача інтернету тоді цілком розумно зупинитися на частоті 2,4 Ггц.

Ознайомитися з асортиментом в кожному із запропонованих варіантів, а також цінами на пристрої ви можете тут https://vseceni.ua/ct/1083/.