Склоочисники є незамінною, але досить архаїчною системою транспортних засобів. Безсумнівно, вони навчилися працювати автоматично по команді датчика дощу, але в їх конструкції мало що змінилося за останні десятиліття. Tesla намагається запропонувати інноваційні методи очищення скла не тільки в автомобілях, але і в системах генерації електроенергії за допомогою сонячних панелей.

Джерело зображення: electrek, tesla, uspto

Відповідний патент вдалося виявити ресурсу electrek в базі американського відомства uspto. Воно задовольнило заявку tesla на реєстрацію патенту, що описує метод видалення забруднень зі скляної поверхні за допомогою лазерних імпульсів. Сукупність датчиків і випромінювачів, за задумом американських інженерів, повинна сприяти видаленню забруднень з окремих областей вітрового скла, посилаючи спрямовані імпульси лазерного випромінювання регульованої потужності.

У патенті згадуються і бічні стекла електромобіля — не можна виключати, що система очищення буде передбачена і для них. Одночасно tesla передбачає використовувати таку систему на сонячних панелях. Відомо, що шар пилу і бруду здатний істотно знизити ефективність роботи сонячних батарей, тому в сфері енергетики описуваний патент може знайти не менш актуальне застосування.

Tesla також раніше подавала заявку на реєстрацію патенту, що описує електромагнітний очищувач вітрового скла у вигляді єдиної щітки, що переміщається від лівої стійки кузова до правої. У цій конструкції набагато більше шансів на реалізацію в серійних електромобілях, але tesla звикла дивувати публіку сміливими технічними рішеннями, тому не можна виключати, що і лазерної системи очищення знайдеться гідне застосування на практиці. До речі, це не перша спроба серед автовиробників замінити “двірники” більш прогресивними рішеннями. Ще в минулому столітті компанія renault пропонувала очищати скла автомобіля за допомогою ультразвуку.