У цій статті я розповім про те, як змінити розширення файлу у Windows. З цієї задачі доводиться часто зустрічатися користувачам даної операційної системи, а у новачків вона може викликати певні труднощі. Хоча насправді в цьому немає нічого складного.


Розширення файлу дозволяє операційній системі визначити, через яку програму потрібно запускати. Програми для кожного розширення встановлюються безпосередньо в середовищі Windows індивідуально. Розширення вказується після імені файлу, після крапки. Наприклад, «vodeo.avi», де «avi» — це розширення. Для відкриття такого розширення призначається який-або відео-програвач.

Немає сенсу змінювати розширення файлу для того, щоб він відкривався якоюсь іншою програмою, яка не читає такий файл. Так, наприклад, файли «docx» не будуть відкриватися старою версією Word, тільки якщо змінити розширення на «doc».

Як змінити розширення файлу у Windows

Отже, призведуть інструкцію про те, як змінити розширення файлу у Windows. Вона підійде для будь-яких версій Windows, але скріншоти буду показувати на Windows 7. Тому якщо раптом є які-небудь відмінності, не лякайтеся, і зможете збагнути, що до чого.

Зазвичай за умовчанням в Windows немає можливості змінити розширення, і цю можливість потрібно включити. Вона відлучена для того, щоб користувач випадково не перейменував файл так, що він перестане відкриватися через потрібну програму.

Щоб змінити розширення файлу у Windows, перейдіть в «Панель управління» і виберіть розділ «Оформлення та персоналізація». Повинен бути включений вид перегляду «Категорія».

Потім натисніть на «Параметри папок».

Відкриється вікно, в якій перейдіть у вкладку «Вид» і зніміть галочку з пункту «Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів». Щоб зберегти зміни, натисніть «Ок».

В результаті ви помітите, що у всіх файлів до імені додалося розширення, наприклад, «.jpg». І тепер, що б змінити розширення файлу в Windows можна просто скористатися опцією перейменування, натиснувши на ньому правою кнопкою мишки.

Нагадаю, що треба бути уважним при змінити розширення файлу, так як якщо написати його неправильно, то файл відкриватися перестане. Тому перш, ніж його змінити, запам’ятайте, яке воно було.

Щоб назад прибрати можливість змінювати розширення, потрібно повернути ту галочку, що ви поставили вище за моєю інструкцією.