playstation 3 придбала погану славу серед розробників через складну архітектуру. У недавньому інтерв’ю thegamer глава polyphony digital кадзунорі ямауті згадав про те, якої праці їм коштувало створення ігор під дану консоль.

“ps3 була кошмаром. Настільки складною і важкою для розробки була консоль. Залізо розкривало свою продуктивність, якщо ви навчилися ним правильно користуватися, але домогтися цього було сущим жахом. Тільки після випуску gt6 [в 2013 році] нам вдалося домогтися від консолі максимальної продуктивності – ось наскільки це було складно”.

У 2007-му на ps3 вийшла gran turismo 5 prologue , яка була свого роду розширеною демкою в очікуванні повноцінної гри, проте розробка проекту затягнулася до 2010 року.

Наступна частина, gran turismo 6 , побачила світ лише в кінці 2013-го, коли на ринок вже прийшло нове покоління консолей. За словами ямауті, їм знадобилося кілька років, щоб розкрити всі можливості ps3, і до того моменту він був радий залишити консоль позаду. У свою чергу gran turismo 7 для ps4 і ps5 виявилася набагато простішою в розробці і в багатьох відношеннях є новим початком серії.

“створювати ігри на ps5 набагато простіше. Завдяки цьому ми змогли досягти добре збалансованого досвіду. Звичайно, і графіка стала краще, 3d-аудіо забезпечує дуже багату звукову палітру, а завантаження майже не відчуваються. Це створює зовсім інший досвід, відкриває абсолютно новий світ”.