Battlefield 2042 привносить великі зміни в систему класів, знімаючи всі вимоги до екіпіровки: аптечки, патрони, гранатомети, вибухівку і спец. Пристрої може взяти будь-який боєць незалежно від обраної ролі. На заміну класів приходить система “фахівців” – унікальних оперативників в стилі rainbow six siege зі своїми унікальними наборами перків і активних пристроїв. На відкритій беті battlefield 2042 було представлено чотири таких оперативника:

Mackay

Канадський фахівець вебстер маккей є найбільш прямою заміною класу “штурмовик”.

У вигляді активної здатності маккей використовує гак-кішку, яка дозволяє літати по картах акі людина-павук, хукати ворогів з вертольотів як pudge з dota і робити багато брудних і веселих речей. При всій своїй банальності і відсутності командно-орієнтованих навичок, здібності маккея можуть створити багато веселих ігрових ситуацій, особливо в руках гравців з уявою.

У вигляді пасивного перка йде “моторність” або “nimble”, які підвищують швидкість пересування в прицілюванні (ads) і при подорожі на канатній дорозі.

Boris

Товариш петро гусковський на прізвисько борис являє собою типового бійця класу “підтримки”, хоча розробники віднесли його до”інженерів”.

Активна здатність бориса – встановлювана турель, яка детектить і атакує ворогів в радіусі дії. Турель є броньованим об’єктом, чому звичайними кулями знищити її складно.

Пасивна здатність бориса бафает ефективність роботи сусідніх турелей, а також підсвічує ворога, виявленого туреллю за допомогою червоного ореолу, який залишається на кілька секунд навіть при втраті прямої видимості. Підсвічування працює тільки на основну мету, по якій турель веде і збирається вести вогонь.

Casper

Південноафриканський фахівець вікус ван дейл на прізвисько каспер замінює роль снайпера / розвідника, відомого в народі, як”шуба”.

Активною здатністю каспера є дрон-розвідник, яким каспер управляє за допомогою 15-дюймового ноутбука. У 2042 році. Дефіцит напівпровідників, мабуть, так і не закінчився. Дрон-розвідник вміє спотити ворогів, глушити ворожу техніку за допомогою emi знаряддя і робити все те ж саме, що робив в попередніх іграх серії: перевозити вибухівку, відправляти товаришів в хмари та іншу забавну бруд.

Пасивною здатністю є датчик руху, який спотить ворогів на міні-карті, коли вони підбираються близько до фахівця.

Falck

Марія фальк-німецька жінка похилого віку, яка на фотографіях виглядає на двадцять років молодше, ніж у грі. Незважаючи на навички володіння фотошопом, в bf 2042 марія покликана замінити клас медика, проте розробники обізвали її бійцем “підтримки”.

Активною здатністю фальк є дротикомет, що стріляє кволками, які відновлюють здоров’я товаришів по команді. Здоров’я відновлюється не моментально, а вішається баф на прискорену регенерацію. Шприц можна використовувати на себе. Ворогів потрапляння зі шприца дамажит.

Пасивною здатністю є можливість ресати тіммейтов відразу з повним хп. Коли тіммейта ресає простий гравець, він відроджується з ~20% життя.

На цьому фахівці обт закінчуються, але на офіційному сайті красується опис ще одного представленого фахівця.

Ірландець

Незважаючи на нікнейм, кімбл грейвз є американським солдатом із зовнішністю недавно померлого актора майкла к.вільямса, відомого роллю омара в серіалі hbo “прослушка”. Вперше персонаж був представлений в battlefield 4, і bf2042 іменує його повернення. Зовні ірландець зовсім не постарів. Dice віднесли персонажа до класу”інженер”.

Активною здатністю ірландця є переносний щит, який можна встановлювати перед собою на полі бою. Щит являє собою мобільне укриття і містить активний захист проти снарядів і гранат.

Пасивна здатність ірландця – ветеран – дає бонусну броню за вбивство ворогів. Як вона буде працювати не зовсім ясно-може бути, при підборі бронепластин з убитих ворогів, може у вигляді бафа за вбивство.

Ще 5 фахівців офіційно представлені не були, але витоку говорять про наступних бійців і їх здібностях:

Ji-soo

Корейський фахівець зі здатністю бачити через стіни. Чи буде здатність детектити самих ворогів, активні гаджети або щось ще-невідомо.

Navin

Про навина відомо мало – тільки те, що він буде мати здатність зламувати чужу техніку і електроніку. Красти чужих собак, щоб вони вбили своїх господарів-це весело.

Sundance

По витоках це саме той самий фахівець з трейлера bf2042 з костюмом білки-летяги, який вміє парити по карті і використовувати природні катаклізми на зразок ураганів для швидкого переміщення по локації. Логічно в пару з костюмом укомплектувати героя активним гаджетом для бою, але про це нічого не відомо.

Constantine anghel

Єдиний фахівець, про якого абсолютно нічого не відомо, проте методом виключення можна припустити, що йому дістанеться гаджет “розумна вибухівка”, про існування якого нам стало відомо в одному з витоків.

Як добре унікальні фахівці впишуться в концепцію battlefield 2042 ми дізнаємося вже через місяць, 19 листопада 2021 року, коли відбудеться реліз гри на пк, xbox one, xbox series s|x, ps4 і ps5.