Кожен, хто живе в місті, де повсюдно поширені електричні самокати, напевно бачив, наскільки небезпечними можуть бути ці пристрої, коли вони з’їжджають з вулиць на тротуари. Користувачі самокатів на тротуарах не тільки набагато частіше травмують пішоходів і самих себе, коли з’їжджають з дороги, але і виглядають – скажемо прямо – неймовірно шкода. Для того, щоб вирішити цю проблему з найбільш нахабними користувачами, гігант з виробництва електросамокатів bird придумав план: примусово повідомляти своїх гонщиків змушуючи таким чином залишатися на на проїжджій частині.

Саме в цьому полягає суть нової системи “smart sidewalk protection”, яку компанія представила на цьому тижні. По суті, це система gps в самокаті, яка призначена для відстеження того, чи знаходиться даний самокат на тротуарі або на будь-яких “інших ділянках, що становлять небезпеку”.

Bird стверджує, що за допомогою даної системи компанія зможе “майже миттєво” виявляти їзду по тротуарах. Коли це станеться, користувач отримає повідомлення на телефон про те, що він знаходиться на тротуарі, а сам самокат буде видавати безперервний звуковий сигнал одночасно з цим повідомленням. Bird не повідомляє, як буде звучати це оповіщення-ймовірно, що воно буде складатися з дратівливих гудків, що цілком логічно: інші компанії, що випускають електросамокати, також тестують пристрої, які подають обурені звукові сигнали, коли ті опиняються на тротуарах.

У випадку з bird, якщо ні попередження по мобільному телефону, ні звуковий сигнал не допоможуть, самокат просто скине швидкість і затихне.

У своєму блозі компанія bird пояснила всі тонкощі нової технології з виявлення тротуарів, яка отримала офіційну назву “zed-f9r” і була розроблена спільно зі швейцарською компанією “u-blox”. У двох словах, ці трекери поставляються в комплекті з gnss-приймачем (по суті, вдосконаленим gps), який обробляє дані від пристрою, до якого він підключений , включаючи прискорення самоката, просторову орієнтацію і швидкість обертання коліс. Ці дані порівнюються із заздалегідь визначеним контуром певної географічної зони міста, який створюється на основі супутникових знімків або географічних даних міста.

В результаті, як обіцяють в bird, система виявлення самокатів на тротуарах буде зручною і точною, не схожою на деякі інші рішення, які пропонували альтернативні виробники електронних самокатів. Минулого місяця шведська компанія voi оголосила про те, що почне встановлювати на передній частині своїх апаратів інтелектуальні камери, здатні “бачити і розпізнавати небезпечні ситуації”, в спробі скоротити кількість травм, одержуваних місцевими порушниками. Оператор електронних самокатів spin, що належить компанії ford, бажаючи скоротити кількість випадків неадекватної поведінки власників самокатів, також оголосив про плани по установці безлічі камер і датчиків на свої транспортні засоби.

Поки не можна з упевненістю сказати, чи є підхід bird без камер кращим, компанія тільки почала пілотне тестування свого мобільного модуля контролю на електросамокатах в містах мілуокі і сан-дієго. У разі вдало проведених випробувань компанія збирається почати повсюдне впровадження технології з 2022 року.