Завдяки високошвидкісному інтернету потреба в зберіганні на жорстких дисках десятків фільмів канула в лету. Як і багато інших, автор даного матеріалу раніше мав колекцію фільмів, яка спочатку записувалася на cd-диски. Після масової появи dvd, вся колекція в більш якісному вигляді була перезаписана на ємні носії, а після появи у продажу носіїв blu-ray було бажання перекачати всю колекцію знову. Від такого руйнівного вчинку врятувала лінь і високі ціни на диски blu-ray, які так і не подешевшали досі.

Вже багато років відбувається повільний перехід користувачів на твердотільні накопичувачі. Першими від традиційних жорстких дисків відмовилися геймери. Наприклад, у автора даного матеріалу встановлений швидкісний ssd м2 на 256 гб і два ssd стандарту sata на 512 гб і 1 тб. Останній був куплений на заміну hdd, який був благополучно витягнутий і захований в шафці столу. Може здатися, що такий хід зобов’язаний був збільшити кількість кадрів в секунду в іграх. Логічно, адже тепер за продуктивність відповідає сучасний накопичувач, а не стара руїна. Сьогодні ми обійдемося без доморощених тестів, скориставшись даними, складеними за підсумками тестування, проведеного командою thespyhood. Ці хлопці взяли потужний процесор core i9-12900k і дві відеокарти: geforce rtx 3080 і geforce rtx 3090. При цьому перша працювала зі швидкісним твердотільним накопичувачем samsung 980 nvme m. 2, в той час як друга сусідила з моторошно повільним жорстким диском seagate barracuda на 5400 rpm. Давайте заглянемо в таблицю з підсумковими результатами.

На відео нижче можна знайти дані в 2к, так і в 4к. Крім того, там є показники 1% low fps, ми обійдемося стандартними середніми в 2к. Як бачите, заміна старого повільного жорсткого диска на швидкісний твердотільний накопичувач не грає ніякої ролі. Сучасні ігри прекрасно себе почувають на 5400 rpm. Врахуйте, що в даному тестуванні брав участь не найшвидший і далеко не найдорожчий ssd стандарту pcie 3.0. Але ж вже два роки у продажу знаходяться накопичувачі pcie 4.0, а в середині 2022 року на ринок хлинуть pcie 5.0. Ціна на два останніх покоління набагато вище, ніж на звичайні жорсткі диски, ну а різниці в кількості кадрів в секунду немає.

Якщо резюмувати підсумкові результати, то необхідно все ж виділити один плюс твердотільних накопичувачів, ігнорувати який просто неможливо. Справа в тому, що на звичайному жорсткому диску (і вже тим більше на повільному 5400 rpm) установка гри розміром 70 гб може тривати кілька годин. Але це при наявності потужного процесора, адже якщо у вас встановлений бюджетний core i3 не першої свіжості, то far cry 6 буде у вас ставитися все 5 годин. При наявності швидкісного ssd процес тривати півгодини, а значить вигода від заміни жорсткого диска на твердотільний накопичувач все ж є, але не та, яку ви б хотіли отримати.