Експериментаторам, які витворяють зі своєю системою різні екстремальні речі, я зараз розповім, як підстрахувати себе і створити точку відновлення Windows XP. Вивчення цього матеріалу займе кілька хвилин часу, але зате вбереже від довгих годин пошуків неполадки або перевстановлення. Іноді краще відновити систему, ніж намагатися полагодити її або перевстановити.

Якщо ви знаєте, як створити точку відновлення Windows XP, то ви майже завжди зможете самі «воскресити» свій комп’ютер, не звертаючись за допомогою до сторонніх. Дізнатися і запам’ятати це не складе великої праці.


Це вам теж може бути цікаво:

  • Як зробити точку відновлення Windows 7 і як відновити систему
  • Як відновити систему Windows XP з контрольної точки
  • Резервна копія Windows 8 програмою RecImg Manager

Створення точки відновлення

Щоб створити точку відновлення Windows XP, натисканням на кнопку «Пуск», вибираємо там «Всі програми», потім тиснемо «Стандартні», потім – «Служебные» і, нарешті, клікаємо на «Відновлення системи».

Створення точки відновлення

Відкриється вікно, в якому потрібно натиснути на радіокнопку «Створити точку відновлення».

Створення точки відновлення

Натискаємо «Далі» і вводимо опис бекапа Windows XP так, щоб ви потім дізналися її. Дата і час створення додадуться до опису автоматично.

Створення точки відновлення

Після цього натискаємо «Створити». Пройде трохи часу, і точка відновлення Windows XP буде готова. Можна натисніть «Закрити». Якщо ви скористаєтеся зараз відновленням Windows XP, то в календарі відкату побачите точку, яку тільки що створили.

Навіщо потрібно створювати точки відновлення

Контрольні точки створюються системою автоматично з певною періодичністю або при установці/видаленні деяких програм і драйверів. І це закладено в систему не дарма. Кожна інсталяція та деінсталяція програмного забезпечення – це втручання у систему, все одно що імплантація або видалення імплантату людині через операцію. Було б непогано, якщо людину перед кожним хірургічним втручанням можна було б засейвить, а потім у разі чого, відновити. Однак, на жаль, це неможливо. Зате створити точку відновлення Windows XP цілком реально і легко. Тому не варто нехтувати цією функцією системи кожен раз, коли робите щось не знайоме.

Як можна налаштувати точки відновлення

Також не рекомендуються відключати функцію створення точок відновлення Windows XP. Іноді цю опцію відключають для того, щоб заощадити простір на жорсткому диску. Це стає виправдано, якщо місця зовсім мало. Однак слід знати, що обсяг пам’яті, який буде виділено під резервні копії, можна регулювати.

Щоб змінити обсяг пам’яті, який займе бекап системи, необхідно натиснути правою кнопкою миші на «Мій комп’ютер» і вибрати «Властивості». У вікні натискаємо вкладку «Відновлення системи» і потім кнопку «Параметри». За допомогою повзунка можна відрегулювати максимально можливе місце, яке буде виділено під створені точки відновлення Windows XP.

Налаштування точки відновлення

При цьому слід знати, що коли це місце закінчиться, будуть видалятися більш старі бекапи. І тому створити точку відновлення Windows XP можна завжди, без побоювання, що місце закінчиться.