Команда підтримки популярного месенджера telegram повідомила про вихід дванадцятого за рахунком оновлення в цьому році, яке додало реакції, можливість додати прихований текст, автоматичний переклад повідомлень, а також qr-коди, яким можна налаштувати оформлення.

Пройдемося по головному. Реакцією в telegram називається швидкий відгук на повідомлення у вигляді інтерактивних або анімованих емодзі. Щоб відправити швидку реакцію в новій версії telegram, потрібно двічі натиснути на повідомлення. Якщо користувачеві важливо вибрати потрібну реакцію зі списку запропонованих, то йому слід натиснути на повідомлення один раз (android) і затиснути — на ios.

Важливо пам’ятати, що в особистих чатах реакції за замовчуванням включені. У групах і каналах адміністратори можуть вибрати, чи дозволяти їм реакції і які саме емодзі можна відправляти.

Ще одна цікава новинка цього оновлення telegram-захист від спойлерів. Якщо вона потрібна, то треба затиснути повідомлення при відправленні, виділити частину тексту і застосувати форматування «прихований». Потрібний текст не буде видно ні в повідомленнях, ні в списку чатів. У оповіщеннях його теж не можна буде побачити.

Величезна кількість користувачів має гідно оцінити функцію перекладу повідомлень. Для запуску її потрібно активувати в пункті “мова «з меню»налаштування”. Для перекладу повідомлення досить просто торкнутися його (або затиснути пальцем в ios). В налаштуваннях можна встановити мови, для яких переклад не потрібно. Функція перекладу доступна для будь-якої версії android, а також ios 15+.

Нарешті, qr-коди. Будь-який користувач telegram, який налаштував до свого профілю публічне посилання, може згенерувати qr-код прямо в додатку. Ця функція також доступна для груп, каналів і ботів. Поруч з публічним посиланням з’явилася іконка qr-коду, натиснувши яку можна згенерувати не тільки сам код, але і попрацювати над його оформленням.