Комп’ютер перестав бачити флешку – мабуть, найбільш часта проблема, з якою доводиться стикатися користувачам. Вона постає особливо гостро, якщо на накопичувачі збережені якісь важливі дані, які не можна втратити.Схожі проблеми:

  • Флешка зменшилася в розмірі
  • Відновлення пошкодженої флешки
  • Програма CheckUDisk для ідентифікації флешки

Віруси і антивіруси

Якщо комп’ютер перестав бачити флешку, то перша думка, яка приходить в голову – вірус. Причина криється в ньому точно, якщо при спробі відкрити флешку з’являється повідомлення «Програма не знайдено».


Пам’ятайте, що вірус на флешку може потрапити навіть при короткочасному підключенні до зараженому пристрою. Він може виявитися на вашому накопичувачі, навіть якщо ви не копіювали ніяких файлів на нього. Тому не слід підключати куди попало.

Як лікувати? Є два способи – один надійний, але грубий, а другий дасть шанс ваших файлів. У першому випадку можна просто все відформатувати, і тоді вірусу точно не буде, але всі файли будуть втрачені. Щоб відформатувати, натисніть на флешку правою кнопкою миші, виберіть пункт «Форматувати» та натисніть кнопку «Почати» у вікні.

Форматування флешки

У другому випадку можна спробувати потрапити на флешку через провідник Windows, клацнувши по іконці накопичувача правою кнопкою мишки і вибравши пункт «Провідник». Якщо вам пощастило, і флешка відкрилася, то спробуйте знайти там файл autorun.inf» і видалити його. Потім необхідно перевірити флешку на віруси, і потім можна відкривати її і користуватися. Якщо це не допомогло, можна спробувати видалити інші файли, які здаються вам підозрілими, яких точно не було на вашій флешці.

Форматування флешки

Якщо комп’ютер перестав бачити флешку, то причина може бути не у вірусі, в антивірусі. Можна спробувати вимкнути його тимчасово. Однак є ризик зараження, якщо на накопичувачі віруси.

Проблема з драйвером флешки

Для кожного пристрою в комп’ютері є драйвер – маленька програма, яка керує його роботою. В тому числі і для флешки є драйвери, які зазвичай встановлюються автоматично при кожному підключенні нової флешки в той чи інший комп’ютер. Так от, якщо комп’ютер перестав бачити флешку, то можливо проблема в пошкодженому драйвері.

Щоб вирішити її, необхідно при підключеній флешці натиснути правою кнопкою миші на «Мій комп’ютер», вибрати «Властивості», а потім вкладку «Обладнання». Тут нам потрібна кнопка «Диспетчер пристроїв». В ньому потрібно знайти свою флешку в розділі списку «Контролери USB» (або щось подібне). Коли знайшли, натискаємо на неї правою кнопкою мишки, вибираємо «Видалити» (не бійтеся, це не видаляє файли). Після того, як флешка з драйверами віддалиться, натисніть на кнопку «Оновити конфігурацію устаткування» у верхньому меню диспетчера. Почнеться нова установка драйвера і, можливо, ваша проблема вирішиться.

Перевстановлення драйверів флешки

Несправний комп’ютер

Якщо комп’ютер перестав бачити флешку, то причина може критися в самому залізі. Так, відключені або пошкоджені USB-порти не будуть читати ваш пристрій. В цьому випадку можна порекомендувати спробувати підключити флешку в різні порти комп’ютера.

Також слід спробувати по-відключати інші USB пристрою, якщо такі є. Можливо, занадто слабкий блок живлення не здатний забезпечити роботу всіх пристроїв одночасно.

Подивіться, може бути на контактах порту комп’ютера або самої флешки з’явилася якась бруд. Її необхідно очистити. За цієї причини може бути повідомлення «USB пристрій не упізнано». Причиною поганого контакту може бути USB подовжувач. Спробуйте підключити без нього.


Кращий спосіб визначити, чи винна флешка або комп’ютер – це підключити накопичувач до іншому комп’ютеру. Якщо на другому вона теж не працює, то, швидше за все, причина у флешці. Якщо на другому комп’ютері вона працює, а на першому ні – то причина в комп’ютері.

Небезпечне відключення флешок

Якщо комп’ютер перестав бачити флешку, і ви завжди її небезпечно витягаєте, то знайте – це ви зробили і все зіпсували.

Небезпечне витяг флешки провокує неполадки в чіпі флешки, які при наступному підключенні проявляються в наступному: накопичувач неможливо відкрити, а при спробі це зробити, комп’ютер пропонує відформатувати диск.

В цьому випадку врятувати файли, швидше за все, не вийде, і треба форматувати флешку, щоб хоча б повернути накопичувач до роботи.


Завжди використовуйте безпечне відключення флешки. Інакше це може зіпсувати файли на флешці, саму флешку (навіть безповоротно) або USB порти комп’ютера.

Великий спектр послуг по продажу передплатників в групу і паблік Вконтакті є на сайті Doctor SMM. Розвивайте своє співтовариство разом з недорогими пропозиціями та великими оптовими знижками. До того ж Ви зможете підібрати для себе найбільш оптимальний вид послуги, щоб просування минуло не тільки швидко, але й безпечно.

Присвоєння неправильної літери

Якщо комп’ютер перестав бачити флешку, причиною того може бути те, що він привласнив накопичувачу букву, якою позначається якийсь інший диск в системі. Це буває із-за деяких збоїв.

Щоб виправити становище, натисніть «Пуск» і виберіть «Виконати» (або просто win+R). У вікні, введіть «diskmgmt.msc» (без лапок). З’явиться вікно керування дисками. Тут, якщо ваша флешка підключена, ви повинні бачити її в списку всіх дисків. Щоб поміняти букву, потрібно клікнути на флешку в цьому вікні правою кнопкою мишки і вибрати пункт «Змінити букву диска…»

Присвоєння літери флешці

Потім натиснути кнопку «Змінити» і вибрати яку-небудь букву, якої ще немає в системі.

Присвоєння літери флешці

Питання зміни букв диска я докладно розкриваю в цій статті.

Якщо це не допомагає, спробуйте ще клікнути в цьому ж вікні правою кнопкою мишки на флешку і вибрати «Зробити розділ активним».

На цьому все. Якщо комп’ютер перестав бачити флешку, і зазначені мною поради вам не допомогли, то, ймовірно, ваш накопичувач вийшов з ладу, і відновити його вже ніколи не вийде.