За минулі кілька днів неодноразово озвучувалися чутки про можливу підтримку iphone нового покоління підключення до систем супутникового зв’язку. Хоча новина спростовувалася низкою експертів і багатьма любителями, видання bloomberg з посиланням на власні джерела висунуло ще одну версію загадкової функціональності нового iphone.

Bloomberg.com

Нагадаємо, з початковою теорією про підтримку новими iphone роботи з низькоорбітальними супутниками виступив відомий маркетинговий аналітик компанії tf international securities мін-чи куо (ming-chi kuo), який вважав, що iphone 13 будуть здатні працювати з апаратами globalstar за принципом супутникового телефону там, де звичайна стільниковий зв’язок недоступна.

Новина викликала деякий ажіотаж на ринку, а акції globalstar пережили несподіваний зліт, після чого послідували масові спростування новини з боку експертів. Тим часом авторитетне видання bloomberg має власну версію і піднесло її, посилаючись на ексклюзивні джерела, «знайомі з ситуацією». За даними порталу, нові iphone дійсно отримають доступ до супутникового зв’язку, але тільки для виклику екстреної допомоги в місцевостях, де стільниковий зв’язок недоступний.

Стверджується, що apple досліджує можливість використання супутникових частот як мінімум з 2017 року. Але, хоча iphone наступного покоління можуть отримати необхідні апаратні компоненти, несхоже, що будь-яка функціональність, пов’язана з супутниками, з’явиться не раніше наступного року. Крім того, за даними джерела, від функції взагалі можуть відмовитися.

Очікується, що перший компонент, названий emergency message via satellite (повідомлення екстреним службам за допомогою супутника) дозволить відправляти текстові повідомлення службам порятунку у випадках, якщо звичайний зв’язок недоступний. Функція буде інтегрована в додаток “повідомлення” в якості третього протоколу поряд зі стандартними sms і imessage — замість зелених або синіх бульбашок такі повідомлення будуть маркуватися сірим кольором. Друга функція дозволить повідомляти про масштабні катастрофи на зразок падінь літаків або корабельних аварій — не виключено, що в цьому випадку можна буде зробити і дзвінок.

Інструмент під кодовою назвою stewie inside apple обмежить довжину повідомлень, що відправляються, тексти будуть автоматично відправлятися на номери екстрених служб навіть у випадках, коли налаштування телефону передбачають повну відсутність зв’язку. Один із запланованих варіантів дозволить користувачеві відправити повідомлення, набравши замість імені одержувача команду emergency sos.

Функція може бути корисна в горах, на інших важкодоступних об’єктах, де мобільний зв’язок відсутній. Стверджується, що apple розглядала навіть запуск власних супутників, але поки буде покладатися на вже існуючі мережі.

Другий варіант дозволяє користувачеві повідомити про катастрофу-з машиною, літаком, кораблем, про пожежу. Система може додатково отримувати попередньо уточнюючу інформацію-наприклад, тоне корабель або хтось випав за борт, чи потрібна допомога екстрених служб, чи стався інцидент з використанням зброї, чи отримали постраждалі травми.

Після звернення до служб порятунку система може відправити рятувальникам медичні дані, дані геолокації, інформацію про вік, прийняті ліки і навіть зріст і вагу того, хто потребує допомоги. Заодно можуть сповіщатися і близькі потерпілого.

Intelligentcio.com

Поки невідомо, з якими сервісами має намір співпрацювати компанія. Не виключено, що iphone будуть пропонувати функціональність, аналогічну пристроям на кшталт garmin inreach, які дозволяють відправляти короткі повідомлення або сигнали sos за допомогою супутникових мереж.

Звичайно, функціональність в обох випадках залежить від доступності супутників і місцевих законів. Робота у всіх країнах не передбачена, крім того, користувача можуть попросити вийти на відкриту місцевість і рухатися в певному напрямку, щоб зловити стійкий сигнал супутника. Крім того, зв’язок навряд чи буде миттєвою — за результатами експериментів, на підключення іноді може піти до хвилини.

Для з’єднання з супутником буде потрібно спеціальний чіп. У найближчому майбутньому apple має намір використовувати рішення qualcomm, але пізніше перейде на власні розробки. Тим часом курс акцій globalstar продовжує коливатися на десятки відсотків, то злітаючи, то знову падаючи, хоча немає ніяких достовірних свідчень зв’язку компанії і apple.

Так чи інакше, дебют новітніх iphone очікується вже в середині вересня, тому до появи достовірних відомостей залишилося чекати зовсім недовго.