Напевно, багато хто знайомий з відомою програмою Adobe Fine Reader, яка використовується для розпізнавання тексту. Це професійний громіздкий і платний інструмент, який досить довго обробляє всі операції.

У цій статті я покажу як можна швидко розпізнати текст з картинки програмою Easy Screen OCR. Ось які переваги я побачив в ній:

  • Easy Screen OCR безкоштовно.
  • Працює швидко і якісно.
  • Має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, хоч і англійською мовою.
  • Займає мало місця на комп’ютері.
  • Дозволяє розпізнавати текст з будь-якої області екрану, зазначеної мишкою.
  • Розпізнає текст з майже 100 мов світу, серед яких російська, українська, білоруська, англійська, французька, німецька.

Перед громіздким Adobe Fine Reader у Easy Screen OCR є тільки один значний недолік — не можна завантажити в неї пачку файлів на розпізнавання. Розпізнати можна лише область, яку можна зазначити мишкою на екрані.

Як швидко розпізнати текст з картинки

Отже, почати потрібно з установки програми на комп’ютер. Скачайте її на посилання нижче, і виберіть. Інсталяція традиційна.

Easy Screen OCR

Операційна система: Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10;

Мова: англійська;

Розробник: EasyScreenOCR.

Завантажити зараз!90 Завантаження

Потім запустіть встановлену програму Easy Screen OCR, вона відразу ж опиниться в треї, біля годинника. Перед тим, як швидко розпізнати текст, картинки, потрібно вибрати потрібний мова розпізнавання. Для цього натисніть на іконку програми в треї, з’явиться меню, в якому виберіть пункт «Параметри».

З’явиться вікно, в якому виберіть вкладку «Language». І виберіть у списку потрібну мову. Після вибору можна закрити вікно налаштування зберігаються автоматично.

Тепер знову натисніть на іконку програми близько години правою кнопкою мишки і виберіть в меню, що з’явилося, натисніть «Capture».

Відразу після цього курсор мишки забарвиться в райдужний колір. Це означає, що включений режим виділення. Тепер перейдіть на екрані область, текст якої потрібно розпізнати.

Виділений текст з’явиться в новому віконці. Натисніть кнопку OCR, щоб почати розпізнавання.

У лічені секунди процес розпізнавання буде завершено, і ви побачите готовий текст.

Налаштування Easy Screen OCR

Ми розібралися в тому, як швидко розпізнати текст з картинки. Тепер давайте подивимося, які ще є налаштування Easy Screen OCR. Для відкриття налаштувань натисніть на іконку програми в треї, з’явиться меню, в якому виберіть пункт «Параметри». Ви побачите чотири вкладки:

  • Вкладка «Загальні» містить опції автозавантаження, включення звукових ефектів і налаштування вікна виділення.
  • У «Hotkey» дозволяється налаштувати гарячі клавіші для захоплення області розпізнавання.
  • У вкладка «Local» можна включити можливість збереження зображень захоплення, а також можна налаштувати папку для їх збереження.
  • «Lenguage» я розглянув вище — можна вибрати мову розпізнавання.

Більше налаштувань в програмі немає. Все просто, швидко, легко і нічого зайвого.