Вчорашні міркування глави intel про відставання європейської напівпровідникової промисловості від суперників на геополітичній арені знаходять підтвердження у свіжій статистиці semi, яка розкриває структуру витрат виробників чіпів в різних регіонах світу на покупку технологічного обладнання в другому кварталі поточного року.

Джерело зображення: tsmc

Якщо першу трійку формують в порядку убування китай, південна корея і тайвань, то серверна америка трохи поступається займає четверте місце японії, але при цьому демонструє однаково скромний приріст профільних витрат – всього на два відсотки, хоча китай в цьому сенсі теж є лідером (+79%).

джерело зображення: semi

Європа хоч і замикає рейтинг за величиною витрат, демонструє їх збільшення на 54% в порівнянні з другим кварталом минулого року. Очевидно, що тенденція до концентрації літографічних виробництв в азії зберігається, і її не так просто буде переломити. Експансія китаю викликає занепокоєння американських політиків і на цьому напрямку, а тому флагману місцевої галузі в особі компанії smic через санкції забороняють купувати передове обладнання американського і нідерландського виробництва.