Ще рік тому криптовалюта цікавили невелику кількість майнер, а ефір на домашніх відеокартах добували виключно найстійкіші. Тоді всі сподівалися, що в один прекрасний день ціни на віртуальні гроші піднімуться, що дозволить окупити витрати на електрику, час і покупку дорогого заліза. Окупивши. Сьогодні криптовалюти стали центральною темою медійного простору, а хлопчаки мріють не про далекі зірки, а про невелику власну ферму, приємно дзижчить лопатями кулерів. Все це призводить до того, що навіть політики, які раніше ігнорували криптовалюта, перейнялися створенням умов для їх контролю. У сальвадорі біткоіни став нарівні з національною валютою, а в україні тільки роздумують над такою можливістю. У росії намагаються врятувати громадян від необдуманих інвестицій, заборонивши їм і зовсім купувати цифрові монетки, а значить кожен шукає свій шлях.

Не наробити дурниць намагаються в сша. Там шукають рішення, яке влаштувало б всі зацікавлені сторони. Як повідомляється, без жертв не обійдеться, адже в податковому кодексі ось-ось з’явиться цікава поправка до розділу 6050i. Сьогодні там сказано, що при отриманні одноразово 10 000 доларів готівкою людина зобов’язана повідомити про всіх учасників угоди в податкову, а також заплатити належні державі відсотки. Зробити це потрібно протягом 15 днів, а в разі виявлення факту умисного приховування, до громадянина сша будуть застосовуватися найсуворіші заходи. Так, самим м’яким може бути адміністративна відповідальність, якщо одержувач доведе, що він хворів або страждає амнезією, але злісним ухильникам загрожує тюремний термін до 5 років.

І ось тепер в дану поправку внесуть коригування, які зобов’язують повідомляти в податкову про всі віртуальні перекази на суму понад 10 000 доларів. На перший погляд це може здатися несерйозним, але насправді проблема піднімає цілий ряд складнощів. В першу чергу мова йде про трейдерів, адже багато хто купує і продає криптовалюта на сотні і навіть мільйони доларів щодня. Будуть проблеми і у майнер. Сьогодні їм потрібно платити податки тільки в разі виведення криптовалюта і її переведення в готівку, але в майбутньому доведеться налагодити з відомством більш тісний зв’язок. Ясно, що це не торкнеться майнер-одинаків, які на старенькій radeon rx 480 копають пару доларів в день.

Західні експерти заявляють, що законодавці вимагають неможливого, адже в такому випадку громадянам країни доведеться інформувати про гроші, з яких вони не заробили ні цента. Поки неясно, як вирішитися дане питання, але курс на закручування гайок узятий. Всім учасникам ринку криптовалют доведеться почати працювати в правовій зоні, оскільки поки вони навідріз відмовляються вважати реальними грошима мільйони доларів, які зберігаються у них на гаманцях. Що з цими мільйонами відбувається? взявши все це під контроль, можна істотно скоротити тіньові доходи і шахрайства з криптовалюта.