Організація usb implementers forum (usb-if) представила нові логотипи для usb-пристроїв, які тепер показують не тільки підтримувану швидкість передачі даних, що було і раніше, але і яку потужність зарядки підтримує пристрій або кабель.

Xda-developers

Для пристроїв з usb запропоновано два стандартних рівня потужності — 60 або 240 вт. Останній, нагадаємо, був анонсований не так давно і поки ще не з’явився в реальних пристроях. Чи буде доступне маркування з проміжними варіантами, поки не уточнюється. Звичайно, виробники будуть вільні самі встановлювати ліміти, але тоді вони не зможуть наносити офіційні логотипи usb-if.

Xda-developerssb

Крім того, usb-if оновила свої логотипи сертифікації usb4, які позначають максимальну підтримувану швидкість передачі даних: 40 або 20 гбіт/с. Представлені також уніфіковані логотипи для кабелів і пристроїв, які вказують як на потужність зарядки, так і на швидкість передачі даних. Крім того, показаний і спеціальний логотип для сертифікованих зарядних пристроїв, що означає, що вони можуть видавати струм потужністю до 240 вт.

Варто уточнити, що мова йде не про нові стандарти, а лише про візуальне маркування існуючих стандартів. Тільки пристрої, що пройшли сертифікацію usb-if, можуть маркуватися цими логотипами або використовувати їх в маркетингових матеріалах. Завдяки їм споживачі зможуть визначити, чи можуть вони довіряти певному зарядному пристрою або кабелю. Мета полягає в тому, щоб в кінцевому підсумку зменшити плутанину для споживачів і запобігти поломку пристроїв через несертифікованих кабелів або блоків живлення. Ці логотипи почнуть з’являтися в маркетингових матеріалах, на етикетках продуктів або на самих продуктах найближчим часом.