Відбувся реліз нової операційної системи windows 11

Сьогодні 5 жовтня 2021 р.microsoft офіційно надала наступне покоління своєї десктопної ос і запускає процес безкоштовного оновлення до windows 11 для всіх підтримуваних пристроїв. Вийшла фінальна, офіційна windows 11. Образ iso вже доступний для завантаження.

Виробники готових пристроїв почнуть з 5 жовтня продавати ноутбуки і пк з передвстановленою windows 11, а також стартують продажі коробкових версій ос. Всі бажаючі можуть завантажити офіційний образ windows 11 вже прямо зараз.

Мінімальні системні вимоги

Це мінімальні системні вимоги, яким повинен відповідати ваш комп’ютер, щоб забезпечити відмінну роботу з комп’ютером:

 • процесор : 1 гігагерц (ггц) або вище з 2 або більше ядрами на сумісному 64-бітному процесорі або системі на кристалі (soc)
 • об’єм пам’яті : оперативна пам’ять 4 гб.
 • місце зберігання : пристрій зберігання 64 гб або більше.
 • системна прошивка : uefi, можливість безпечного завантаження. Перевірте тут інформацію про те, як ваш комп’ютер може задовольнити цю вимогу.
 • tpm : довірений платформний модуль (tpm) версії 2.0. Тут ви знайдете інструкції про те, як ваш комп’ютер може бути налаштований для задоволення цієї вимоги.
 • відеокарта : сумісність з directx 12 або новіше з драйвером wddm 2.0.
 • роздільна здатність екрана : дисплей високої роздільної здатності (720p) з діагоналлю більше 9 дюймів, 8 біт на колірний канал.

Доступні три варіанти установки або створення носія windows 11

Перший варіант

помічник по установці windows 11 (windows 11 installation assistant) цей помічник призначений для тих, хто хоче оновити комп’ютер з windows 10 до windows 11.

Після завантаження помічника по установці:

 1. виберіть запустити. Щоб запустити цей інструмент, необхідно бути адміністратором.
 2. після перевірки сумісності обладнання ви побачите умови ліцензійної угоди. Натисніть прийняти і встановити.
 3. коли інструмент готовий, натисніть кнопку перезавантажити зараз, щоб завершити установку на комп’ютері.
 4. установка windows 11 може зайняти деякий час, і ваш комп’ютер буде перезавантажений кілька разів. Не вимикайте комп’ютер під час оновлення.

помічник по установці windows 11 (windows11installationassistant)офіційний сайт microsoft

Другий варіант

створення інсталяційного носія windows 11 якщо ви хочете перевстановити або виконати чисту установку windows 11 на новому або старому комп’ютері, використовуйте цей параметр, щоб завантажити інструмент для створення завантажувального носія на usb – або dvd-диску.

При цьому варіанті, викачиваетя оригінальний образ і відразу записується на вашу флешку (або dvd-диск), роблячи її завантажувальної для подальшої установки системи на будь-який комп’ютер (ноутбук).

Третій варіант

завантажити образ диска windows 11 (iso) цей параметр призначений для користувачів, які хочуть створити завантажувальний носій (usb-пристрій флеш-пам’яті або dvd-диск) або створити віртуальну машину (iso-файл) для установки windows 11. При цьому скачується iso-файл з декількома випусками, який використовує ключ продукту для розблокування потрібного випуску.

Перш ніж завантажити, переконайтеся, що у вас є:

 1. підключення до інтернету (за послуги постачальника може стягуватися плата).
 2. достатньо місця на комп’ютері, usb-пристрої або зовнішньому диску для скачування iso-файлу.
 3. порожній dvd-диск ємністю не менше 8 гб (і пристрій запису dvd) для створення завантажувального диска. Рекомендуємо використовувати чистий носій, оскільки весь його вміст буде видалено під час установки.
 4. якщо ви бачите повідомлення “файл образу диска занадто великий” при спробі запису з iso-файлу на dvd, використовуйте двошаровий dvd-диск більшої ємності.

windows 11 оригінальний образ (файл iso)офіційний сайт microsoft

Windows 11-надійність, безпека, сумісність!

Windows 11-це спокійний і творчий простір, де ви можете продовжити свої захоплення і доповнити їх новими можливостями. Від оновленого меню «пуск» до нових способів взаємодії з улюбленими людьми, новинами, іграми та контентом, windows 11 – це місце, де ви можете мислити, висловлювати себе і творити максимально природним чином.

Windows 11 піднімає гру на абсолютно новий рівень завдяки графічним можливостям, які можуть скласти конкуренцію реальності. Відправляйтеся на зустріч зі своєю новою улюбленою грою з підпискою xbox game pass, яка надає доступ до більш ніж 100 високоякісних ігор.

Багатьом користувачам знадобиться простий у використанні процес визначення того, чи відповідає їх комп’ютер мінімальним системним вимогам для установки windows 11 і чи відповідає він вимогам для оновлення. Щоб допомогти в цьому, скачайте додаток pc health check для пк з windows 10.

Питання-відповідь.

У чому різниця між windows 10 і windows 11?

Windows 11 володіє всіма можливостями і безпекою windows 10 поряд з переробленим і оновленим зовнішнім виглядом. Вона також включає в себе нові інструменти, звуки і додатки. Кожна деталь ретельно продумана. Все це разом дозволить вам по-новому поглянути на свій пк.

Що робити, якщо мій пк не відповідає мінімальним вимогам до обладнання? чи можу я продовжувати використовувати windows 10?

Так! windows 10 все ще є чудовою версією windows. Підтримка windows 10 триватиме до 14 жовтня 2025 року.