В епоху, коли інтернетом вміють користуватися навіть найменші, коли без нього неможливо уявити життя і здається, що в мережі можна знайти все, мало хто розуміє, що халатність у відношенні своєї безпеки у всесвітній павутині може призвести до втрати як мінімум інформації. Що вже говорити про віртуальні гаманці та інших сервісах, що приносять дохід. Але все йде від малого. Так і безпечний серфінг в інтернеті починається з установки пароля на маршрутизатор і налаштування безпеки домашнього інтернет-з’єднання. Що ж, про все по порядку.

Чим корисна захист

Напевно, багато хто зараз подумають: «Пароль на Wi-Fi? Мені не шкода, нехай сусіди користуються». Але не так багато людей розуміють, що відкрита бездротова мережа — це набагато серйозніше, ніж втрата швидкості при скачуванні фільмів і музики. Варто почати з того, що якщо Wi-Fi на вашому роутері відкритий, то людина з «прямими руками» може отримати доступ до вашого ПК. І це тільки початок. Втрата важливих документів, фотографій, блокування доступу в мережу, встановлення непотрібних програм, запуск вірусів і, як підсумок — втрата всіх даних і переустановлення операційної системи. А якщо подумати про те, що зловмисник отримає доступ до акаунтів в соціальних мережах? Особисті повідомлення, листування від вашого імені, яка може призвести до не дуже гарних наслідків. Все ще непереконливо? А як щодо грошей на віртуальних гаманцях, банківських аккаунтів? Варто замислитися.

Як убезпечити свій інтернет?

З наслідками все гранично зрозуміло, тепер треба поговорити про те, як уникнути непотрібних проблем. Сьогодні існує три типи шифрування мережі:

  • WPA;
  • WPA2;
  • WEP.

Самим же поширеним є WPA2. На його прикладі і буде наводитися налаштування мережі в цій статті. Необхідно знати, що кожен WiFi роутер за своєю суттю – невеликий сервер, що має свою адміністративну обліковий запис. Як в неї зайти, зазвичай вказується на нижній частині маршрутизатора або в керівництві користувача з нього. Зайшовши на цю сторінку, необхідно буде вказати назву вашої мережі, пароль і метод шифрування. Пароль бажано вказувати з нижнім і верхнім регістром літер, додати в нього числа і символи.

Увага! Не варто вказувати в якості пароля дату вашого народження, номер телефону, дату весілля і т. д. Метод шифрування вибирається WPA2-PSK з алгоритмом – AES. Цього буде достатньо, щоб забезпечити, нехай не максимальну, але дуже високий ступінь захисту. Як бачите, це займає не так багато часу і зовсім не складно.

Давати сусідам ключ?

Хотілося б додати, що не варто давати ключ від мережі всім сусідам «по-дружньому». Не тому, що Ваш комп’ютер буде «зламаний» (хоча це не виключено), а тому, що в свою чергу вони повідомлять його кому-то ще, ті ще комусь і т. д. І в кінцевому підсумку на вашому інтернеті буде «сидіти» весь будинок і про високій швидкості доведеться забути.

Резюме

Безпека інтернет-з’єднання – це в першу чергу безпеку ваших особистих даних. Не варто сподіватися на те, що все обійдеться. Набагато простіше убезпечити себе заздалегідь, адже це займе не більше 10 хвилин, а відновлення втраченої інформації деколи займає роки або взагалі стає неможливою. Чи варто Так ризикувати?

Биткоинты — це сучасна криптовалюта, яка дорожчає з кожним днем. Встигніть купити биткоины, і потім ви зможете їх продати дорожче.