Російська компанія gs group приступила до виробництва електронних компонентів, призначених для використання в російських інтелектуальних лічильниках електроенергії. Виробництво електронної компонентної бази компанія розгорнула у власному центрі розробки і виробництва мікроелектроніки gs nanotech, що входить в інноваційний кластер «технополіс gs» в калінінградській області.

Зображення: wikipedia

На даному етапі gs group має намір випустити на ринок мікросхеми енергонезалежної пам’яті і інтерфейсні мікросхеми протоколів зв’язку, які стануть доступні замовникам до кінця року. Ці компоненти використовуються в приладах обліку для контролю витрати електроенергії, дистанційної передачі даних лічильників і віддаленого контролю наявності напруги у споживача. До кінця року планується випустити 1 млн компонентів згаданого типу.

У першому кварталі наступного року gs group має намір запустити серійне виробництво мікроконтролерів для приладів обліку споживання електроенергії. Виробництво почнеться після того, як буде завершена розробка лічильника на основі цього мікроконтролера і прилад пройде сертифікацію. Використання вітчизняних компонентів дозволить виробникам приладів обліку електроенергії реалізовувати у вже існуючих і перспективних лічильниках нові функції, що сприяють забезпеченню достовірності, своєчасності, надійності та безпеки передачі даних про споживану енергію.

Gs group займається реалізацією проекту з виробництва локалізованих комплексних рішень для розумних індивідуальних приладів обліку електроенергії з 2020 року. Згідно з наявними даними, в розпорядженні gs nanotech є виробничі потужності, що дозволяють випускати більше 3 млн комплектів електронних компонентів щорічно. Кожен такий комплект складається з інтегральних мікросхем різного призначення: мікроконтролерів, інтерфейсних мікросхем протоколів зв’язку і мікросхем енергонезалежної пам’яті.