Зібрати персональний комп’ютер — справа досить складна і трудомістка, але в той же час самостійна збірка гарантує істотну фінансову економію. Саме тому більшість користувачів віддає перевагу саме її. І їм дуже важливо визначитися з тим, для чого вони будуть використовувати пк.

які комплектуючі потрібні і на які їх характеристики варто звернути увагу

щоб зібрати повнофункціональний комп’ютер, будуть потрібні такі деталі, як материнська плата, процесор, відеокарта, блок живлення і оперативна пам’ять, а також жорсткий диск, корпус і монітор.

Так, якщо говорити про таку деталі першорядної важливості, як процесор, то тут необхідно враховувати не тільки виробника, сокет і кількість ядер, але і частоту. Важливо знати, які типи оперативної пам’яті з ним сумісні.

Другий важливий елемент — материнська плата. І перше, що слід з’ясувати-який процесор і сокет вона підтримує. Те ж стосується і оперативної пам’яті – всі три елементи повинні бути сумісні. Обов’язково потрібно уточнити, який у нього чіпсет і форм-фактор, а також частота шини і слоти розширення.

Дуже важливим моментом є вибір відеокарти, оскільки вона буде відповідати за графіку. Тут враховуються:

  • об’єм і тип пам’яті;
  • частота і шина відеопам’яті.

Система охолодження карти істотно впливає на її працездатність, не можна ігнорувати і відеовиходи.

Перш, ніж купити блок живлення для комп’ютера в мінську, слід з’ясувати, потужність пристрою і які роз’єми для живлення материнської плати, відеокарти і процесора вони мають. Не можна не врахувати і форм-фактор.

Основними характеристиками оперативної пам’яті, які враховуються при її виборі, є тип, форм-фактор і частота, додатковими — латентність і обсяг.

монітор-одна з найважливіших деталей персонального комп’ютера

Тут все залежить від того, яка модель потрібно користувачеві — якщо це дорога професійна модель, то швидше за все це буде стандартного розміру 4:3 з великою діагоналлю. Але це швидше виняток, ніж правило, а ось в бюджетному сегменті потрібно дивитися на те, скільки точок на дюйм пропонує виробник — їх повинно бути не менше 800, оскільки в іншому випадку це може позначитися на доступності елементів управління. Само собою, ні про які битих пікселях не може бути й мови.

Нарешті, тип вхідного роз’єму монітора-ще один показник, який потрібно врахувати людині, що збирається купити монітор для роботи або розваг.

Дисковий накопичувач – це може бути ssd або hdd. Обов’язково потрібно купувати диск потрібного обсягу, враховуючи додатково форм-фактор і інтерфейс. Для диска одним з найважливіших моментів є якраз обсяг.

Багато хто вважає, що корпус — це неважливо, проте це не так, оскільки в нього може «не встати» відеокарта або виникнуть інші проблеми. Тому потрібно врахувати як розташування кріплень, так і розмір материнської плати, а ще — стандарт електроживлення, тобто те, які дроти будуть до неї підключатися. Роз’єм під відеокарту і геометричний розмір корпусу теж необхідно дізнатися до покупки.