Моніторинг батареї ноутбука дозволить спрогнозувати, коли закінчиться заряд. А також в це поняття входить і визначення того, які програми і наскільки споживають заряд акумулятора.

У цій статті я розповім про спостереження зі станом акумулятора за допомогою стороннього інструменту і про ще один спосіб без програм.Це вам буде цікаво:

  • Ефективна економія заряду батареї ноутбука

Програма Battery Optimizer

Завантажити Battery Optimizer

Це відмінна безкоштовна програма, яка виробляє моніторинг батареї ноутбука. Є підтримка російської та багатьох інших мов.

Скачай Battery Optimizer можна по кнопці вище. Встановіть її на комп’ютер.

Після запуску Battery Optimizer ви побачите приємний і простий інтерфейс, який складається з п’яти вкладок.

Перша вкладка «Батарея», вона показує загальний стан акумулятора, час до повної розрядки, поради і інші дані.

Вкладка «Батарея».

Друга вкладка «Діагностика». Тут можна запустити моніторинг акумулятора ноутбука і отримати результати для аналізу і подальшої оптимізації.

Є поверхневий і глибокий режими діагностики. Глибокий — більш точний, але довгий. Під час діагностики рекомендується не користуватися ноутбуком. При цьому програма може відключати і включати пристрої комп’ютера (wi-fi, bluetuth, зовнішні пристрої) і міняти яскравість дисплея. І, звичайно ж, ноутбук повинен не заряджатися під час діагностики, тобто бути відключеним від зарядного пристрою.

Підготуйтеся, виберіть режим і натисніть «Почати діагностику»

Вкладка «Діагностика».

Не користуючись ноутбуком, дочекайтеся завершення операції моніторингу. В результаті ви побачите дані про стан акумулятора і часу його роботи при різних варіантах оптимізації з пропозицією про оптимізацію.

Результат діагностики.

Тепер натисніть кнопку «Оптимізація енергоспоживання» і ви побачите список пристроїв і процесів, які використовують акумулятор найбільше.

Кожен процес і пристрій можна відключити за допомогою кнопки «On/Off». А кнопкою «Виконати оптимізацію» відбудеться застосування змін.

Крім того, можна зберегти готові варіанти оптимізації кнопкою «Зберегти як профіль» і використовувати їх надалі.

Результат діагностики батареї.

На наступній вкладці «Моніторинг» можна переглядати ступінь розрядки акумулятора і оцінювати моменти споживання енергії. Стан акумулятора ноутбука представлена у вигляді зручного графіка.

Моніторинг батареї ноутбука на графіку.

Вкладка «Профили містить» готові режими харчування, а також в ній будуть збережені профілі.

Профілі харчування.

В останній вкладці «Налаштування» можна відкотити внесені в ході оптимізації зміни; налаштувати повідомлення моніторингу батареї ноутбука; а також здійснити інші дії: вибрати мову, включити автозавантаження і інше.

Резервні копії змін. Налаштування сповіщень.Налаштування Battery Optimizer

Якщо натиснути на хрестик вгорі праворуч у вікні Battery Optimizer, то програма згортається в трей і буде проводити моніторинг батареї ноутбука під час його роботи.

Моніторинг батареї ноутбука в Windows 10

У Windows 10 є вбудований інструмент, який дозволяє моніторити акумулятор. Він, звичайно ж, не так функціональний, як
Battery Optimizer, але для деяких завдань підійде.

Перейдіть до «Параметри» і виберіть розділ «Система», і в ньому перейдіть в розділ «Батарея». Тут натисніть на посилання «Подивіться, які програми впливають на час роботи батареї».

Натисніть «Пуск» Відкрийте «Установки».Перейдіть в розділ «Система».Перейдіть в розділ «Батарея.»

І після цього ви побачите моніторинг акумулятора ноутбука. розділений на додатки. Навпроти кожної програми буде відображатися відсоток витрати.

Моніторинг батареї ноутбука в Windows 10.

Є можливість вибрати період відображення від шести годин до одного тижня, а також налаштувати тип відображення.