Серія Dungeons – приймач незвичайної економічної стратегії Dungeon Keeper, створеної британським геймдизайнером Пітером Моленье. Першим двом частинам серії вдалося досить точно передати атмосферу легендарного «Зберігач підземель», за що гравці їх і полюбили. Так і геймплей у них був дуже навіть непоганий.

Третя частина обіцяла стати як мінімум не гірше двох своїх попередниць. На ділі ж вона змогла перевершити їх, причому на кілька порядків, повністю виправдавши навіть найсміливіші прогнози і очікування. А все завдяки тому, що Realmforge Studios (розробники Dungeons III) не побоялися піти на цілий ряд експериментів, запровадивши в відеогру безліч незвичайних механік.

Імперія зла

В Dungeons 3 гравцеві дається в розпорядження власне підземелля, яке він може облаштовувати на свій розсуд. Темниці, пастки, тортурні камери – все це можна будувати і доповнювати різними механізмами і предметами інтер’єру.

Також гравець може створювати різноманітних злісних монстрів, які будуть стерегти похмурі лабіринти підземелля свого пана. У власну темну армію можна набирати орків, гоблінів, демонів, скелетів та іншу фентезійну нечисть.

Своїх підручних можна направляти на різні суспільно корисні роботи: риття тунелів, видобуток золота, будівництво нових приміщень і так далі. Ось тільки підлеглі попалися не самі старанні і виконавчі. Так і норовлять увильнут від роботи. Тому за ними потрібен постійний контроль, а час від часу і парочка хороших потиличників.

Крім цього, слід стежити за моральним і фізичним станом своїх прислужників: вчасно годувати, платити зарплату, виділити місце і час для відпочинку. Деяким для підтримки духу навіть потрібна наявність пари-трійки полонених, яких можна було б катувати і переманювати на бік зла.

Періодично в підземеллі будуть навідуватися непрохані герої і шукачі скарбів. Ось для них якраз і призначені хитромудро розставлені ями з кілками, кислотні ванни і отвори з отруєними дротиками.

Підступна і красива

Відрадно, що у нової гри з’явився повноцінний сюжетний режим з чарівною лиходійкою Талією на чолі.

За сюжетом Талія – ельфійська жриця, обперезана на бік Зла могутнім Лордом Темряви. І тепер перед нею стоїть найважливіше завдання – зламати і остаточно перемогти сили Добра.

Сюжетні місії Dungeons 3, незважаючи на настільки злий антураж, вийшли у розробників веселими та кумедними, чимось невловимо нагадують серію стратегій Majesty. Невидимий коментатор буде регулярно відпускати дотепні жарти, в яких будуть зустрічатися відсилання до популярним сучасним відеоігор, фільмів і літератури. Між місіями гравців чекають цікаві скриптові ролики, які дають пояснення всього, що відбувається.

Проходить компанію Dungeons 3 можна не тільки в гордій самоті, але і в компанії з одним. Для цього тут передбачений кооператив.

Підсумок

Цікаве продовження серії, радує веселою і насиченою компанією, кооперативом, зручним інтерфейсом, харизматичною головною героїнею, гарною графікою і чудовою музикою.

Джерело — https://cubiq.ru/