Законодавці американського штату теннессі схвалили стимулюючий пакет на суму $884 млн для будівництва «мегакампуса» поблизу міста мемфіс, де ford збирається виробляти електромобілі та акумулятори до них.

Джерело: theverge.com

Гроші надійдуть з поточного бюджетного профіциту теннесі, який склав $2,1 млрд — розмір пакету стане найбільшою інвестицією в історії штату. Програма запущена в той час, коли багато великих автовиробників будують в сша нові підприємства, орієнтовані на випуск електромобілів, акумуляторів та інших запчастин, необхідних для екологічно чистого транспорту. Сама ford раніше заявила, що витратить $5 млрд на спільний з виробником акумуляторів sk innovation проект, що отримав назву blue oval city. Одночасно запущений проект з будівництва заводу акумуляторів в штаті кентуккі.

Із зазначеної суми $500 млн будуть виплачені у формі гранту. Решта розподіляться за різними статтями: $200 млн на будівництво доріг, $138,2 млн на інші інфраструктурні роботи і знесення, $40 млн на будівництво нового корпусу коледжу прикладних технологій теннессі поруч з автокомплексом і ще $5 млн на юридичні послуги. Крім того, $745 100 підуть на створення нового органу влади, який складатиметься з 11 членів, включаючи губернатора, віце-губернатора і спікера палати представників штату. Орган буде курирувати земельні питання та питання використання природних ресурсів.

Джерело: theverge.com

Згідно з проектом, кампус займе більше 23 км2-це найбільший комплекс, який коли-небудь будувала компанія ford. На самому об’єкті буде створено 6000 робочих місць, проте з урахуванням “прямих, непрямих і супутніх” посад, як підрахували в офісі губернатора, буде створено 27000 робочих місць. На одних тільки податкових надходженнях проект принесе штату $22,4 млн в рік, загальна річна прибутковість для регіону досягне $1 млрд.

Перед тим, як зупинитися на теннессі, ford розглядала ще кілька ділянок по країні. Остаточний вибір був обумовлений низькою вартістю електроенергії в штаті і наявністю неосвоєних земель без супутніх екологічних проблем. Тенденцію до великих стимулюючих пакетів для автовиробників задала компанія tesla в 2014 році, коли вона фактично стравила між собою кілька штатів, перш ніж оголосити, що завод gigafactory буде зведений в неваді. Пакет у розмірі $1,3 млрд на той момент став найбільшим в історії штату. Однак зовсім недавно tesla відмовилася від великого пакету від штату оклахома, щоб побудувати завод в техаському остіні, який запропонував лише кілька мільйонів в податкових пільгах. Подібні проекти зараз реалізують в сша багато автовиробників: gm у співпраці з lg chem, а також mercedes-benz і toyota.